Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sok hazugságot hallottam már...

Sok hazugságot hallottam már Svájccal kapcsolatban, valaki aki kint él írja már le hogy milyen az ottani élet, munka, fizetés?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal több információt találhatsz a határátkelő blogon, ott sokszor foglalkoztak Svájccal és a kint élők nagyon sok mindenről írtak, több mindent találsz ott mintha valaki itt elcsöpögtet pár infót.
2013. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit konkrétabban:) ?


A minimum fizetés,amit adnak kinn bruttó 3400 körül van /takarítás, mosogató munka pl./, ebből a levonások (adó, étel, szállás) kb. 1000 max 1500 frank. Marad kb. 2000 nettóban, ezt ha átszámolod forintra elég szép összeg. Elég drága minden, de ebből kikerül. Lehet havi 1000 Fr-t félretenni,ha valaki nagyon akar. Párszázat mindenképpen.


Nagyon sok náció van Ch-ban, sok portugál, jópár menekült, minden 4. v 5. ember külföldi. A nyelv elsőre érthetetlen, de ha tud vki németül elboldogul kinn.Nagyon szép ország, gyönyorű hegyek, városok, kis falvak. Sok a tó az országban, ami kisebb, mint fél Magyarország. Nagyon sokat dolgoznak, szorgalmasak, mint a kis hangyák, de pont ezért járnak ott ahol! Szépen működik minden, közbiztonság elég jó, szép tisztaság van. Nincs kolbászból a kerítés, mindenkinek más tapasztalatai vannak. Ezért inkább ne személyes véleményt kérj, hanem olvass utána, tényszerűen egy könyvből Svájcról.

2013. okt. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
ez jó. sok a portugál? én egyet se láttam, viszont annál több albánt koszovóit macedónit szerbet és sok indiai afrikai bevándorló is van svájcban. bár attól függ melyik régió. keleten ez az arány a jellemző. a francia részen is rengeteg afrikai bevándorló van főleg a franciáktól meg sok arab. elég kevés a tiszta svájci. amúgy legalább amit adót ott befizetsz, kapsz is érte valamit. van közbiztonság, és a tömegközlekedés színvonala sem olyan, mint nálunk. este pl nem félek egyedül kimenni sétálni. itthon meg nem tudok anélkül elmenni egy aluljáróban, hogy valami csöves belém ne kössön... nekem jó tapasztalataim vannak svájccal kapcsolatban. csak ajánlani tudom. nagyon jó a fizetés, elég sokat félre lehet tenni belőle. persze kell sokféle nyelvtudás főleg német és francia, és nem árt, ha később elvégzel egy svájci iskolát is, mert azt jobban szeretik, mint a külföldi egyetemeken szerzett papírt...
2013. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Svájcban nagyon jól meg van fizetve az ember, bár ehhez hozzájön az is,hogy nagyon drágák az élelmiszerek,meg általánosságban minden körülbelül a 3xorosa a Mo.i áraknak. Nagyon más a színvonal, én pl hetente utaztam busszal, és sokszor vonattal is, mindkettőre a tisztaság a jellemző, és persze gyönyörűek az utcák is, szemetet alig-alig láttam valahol. Én nagyon sok indiai embert láttam pl, az egyik város (turistaváros),szinte csak velük, és rengeteg kínai emberrel volt tele. A leginkább a német nyelv megtanulása a hasznos, bár kanton függő, a déli részen pl az olaszt használják szinte csak, én németes részen voltam, mert csak azt tanultam:) Amit még tapasztaltam, az az,hogy pl a francia részen Genfben a frania a hivatalos nyelv, és egyáltalán nem beszéltek németül, hiába beszéltem németül, ők válaszoltak franciául, szóval nem igen, vagy ha mégis akkor nem szívesen beszélnek németül pl. (lehet csak rossz embereket kérdeztem akkor, de nem beszéltek egyáltalán németül)
2013. dec. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!