Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? (posta, erkölcsi bizonyítvány) SÜRGŐS

Figyelt kérdés

Csütörtökön igényeltem erkölcsi bizonyítványt a postán, ott rögtön kitöltöttem, kifizettem, feladtam. Ma a munkaügyi ügyintéző kérte a feladószelvényt, amit viszont a postán a hölgy szépen elrakott, nem adta vissza. Ilyenkor mit tudok csinálni?


Nagyon köszönöm előre is!



2013. szept. 30. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Visszamész a postára és elkéred. Jó esetben meg is keresik neked...
2013. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rossz esetben még egy ember, aki ma elküld a p*csába. :D :/

Remélem, ideadják. Köszönöm! :)

2013. szept. 30. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Szeretem, amikor ennyire tájékozott valaki, és mindjárt a postást szidják...


Amikor megveszel egy erkölcsi bizonyítvány igénylő csomagot 155 ft-ért, kapsz benne egy nyomtatványt, egy csekket és egy tájékoztatót az egészről. gondolom a tájékoztatót nem olvastad el, mert akkor tudnád mi van. Szépen kitöltöd a nyomtatványt, befizeted a hozzátartozó csekket, RÁRAGASZTOD A NYOMTATVÁNYRA (!), beborítékolod és feladod. Nem a drága postás néni tette el magának, aki mellesleg biztos ilyeneket gyűjtöget unalmában, hanem azzal KELL igazolni, hogy kifizetted az erkölcsi díját. A munkaügyesnek odaadhattad volna a tájékoztató tetején lévő vonalkódot (ami mellesleg a befizetett csekkeddel megegyező azonosító, nyilván nem véletlenül), ugyanis, amíg nem érkezik meg az erkölcsi azzal tudod igazolni, hogy kezdeményezted az eljárást. De ha esetleg hivatalosan másolatot szeretnél a csekk feladóvevényéről (mivel az a borítékban van), lehetőség van erre is, úgynevezett "feladóvevény másodpéldány" kiállításához, még aznap (!). Vagy szimplán fogod és elvitted volna lefénymásolni....

2013. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásodat, sok hasznos dolgot leírtál, bár a stílusodon javíthattál volna, köszönöm, nem kérek fellengzős leoltást.


Mivel ez életem első erkölcsi bizonyítványa, így valóban az én hiányosságom, hogy ezekről nem tudok, hogy másolatot lehet készíteni. Rögtön kitöltöttem és befizettem, mert fontos volt, de utólag nem is kellett a feladószelvény szerencsére, most már csak a kész bizonyítványt várom. Dolgozni már elkezdtem.

2013. okt. 1. 21:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van a baj, hogy az első erkölcsi, nekem is volt ilyen, hanem, ezzel: "amit viszont a postán a hölgy szépen elrakott, nem adta vissza"


Szóval ezért megy fel bennem a pumpa, én is postás vagyok, és mivel az emberek 90%-a rögtön minket okol mindenért, ahelyett, hogy tájékozódna, azért az egy kicsit fel tudja bosszantani az embert.

2013. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!