Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szőlő lopásért hány év börtönb...

Brad kérdése:

Szőlő lopásért hány év börtönbüntetést lehet kapni? (többi lent )

Figyelt kérdés
Sziasztok nah a haverokkal tegnap loptunk egy kis szőlőt egy nyaralóház udvarjáról.de meg láttak és bejelentettek a rendőrségnek. a haveromnál állítólag volt ma a rendőrség. nah szóval hány év börtönbüntetést leht kapni ezért? meg tisztázzuk én nem voltam bent a kertben. csak a tesóm volt meg az egyik haverom. én csak ettem abból amit kihoztak. értelmes válaszokat adjatok. jah és Szlovákiában élünk szóval itt biztos másképpen büntetnek mint Magyarországon.
2013. szept. 30. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Szerintem egy fürt szőlőért nem zárnak le, legfeljebb megszidnak.
2013. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 intrepid ***** válasza:
Pénzbüntetés, - közmunka, ha nem volt erőszakoskodás, akkor ez lehet a maximum.
2013. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minimum életfogytiglan!
2013. szept. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Látom nagyon komolyan veszed a dolgot. :D


Szerintem nem csak lopás lesz a vád, hanem egyéb is, mert bementek a birtokra. De ilyenért nem szoktak börtönbe küldeni embereket, pláne fiatalokat. Inkább bírság, esetleg valami felfüggesztett szerű lehet belőle, börtön biztosan nem.

Nem tudom, hogy ha elnézést kérnétek a tulajdonostól, akkor lehetne-e enyhíteni a dolgon, mert általában úgy van, hogy hiába szólnak a rendőrségnek, hogy elrendezték a dolgot, nekik már kötelességük eljárni az ügyben.

Nem tudom, mennyi idősek vagytok és mennyi szőlőt loptatok (gondolom csak ennyi egy keveset, nem tonnaszámra), de kétlem, hogy börtönbe kellene mennetek emiatt. Esetleg ha valamelyikőtök már többször is elkövetett bűncselekményeket, akkor lehet súlyosabb az ítélet számára.


Szerintem ha már a haverodat úgyis megtalálták (neki mit mondtak a rendőrök?), akkor inkább tegyetek vallomást és kérjetek bocsánatot, így még mindig jobban jöttök ki belőle valószínűleg, mintha hazudoztok vagy megpróbáljátok megúszni. Akár szüleid is felhívhatják a rendőrséget, vagy bemehettek együtt és elmondhatjátok, hogy mi történt, szeretnétek tisztázni és megbántátok.

2013. okt. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pár hónapot legfeljebb, vagy kiváltod pénzel.és akkor nem kell lecsücsülni.
2014. jan. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!