Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a média...

Lehetséges, hogy a média tudatosan csinálja ezt a zenékkel?

Figyelt kérdés
Pár éve egyre jobban megy az angol, és amikor dalszövegeket olvasgatok, egyre jobban megdöbbenek. De valamikor a klippek láttán is. Érdekes dolgokra lettem figyelmes. Azok a zenék, amelyekről eddig azt hittem, hogy szerelemről meg ártatlan dolgokról szólnak, pusztító üzenetük van. Pl. Rihanna, Ke$ha, stb. Csak úgy repkednek a fordított keresztek, "halj meg fiatalon", meg a hasonló kártékony életfilozófia, míg a legdurvább metálzenekarok, amikről azt hittem hogy mérgezik a lelket, valójában az igazat hirdetik: Samael, Fear Factory, Ministry, stb. olyan szövegeik vannak, amiket el se hittem, hogy ki mer valaki mondani, politikáról, egyházakró, korrupcióról, stb. Vagy hogy kerekedjünk felül a társadalmon, a megszokott dolgokon, mert a világ több, mint amit eddig mutattak neked, van egy másik dimenzió, léteznek szellemek, Isten pedig tökre nem olyan, amilyennek beállítják, stb. Lehet, hogy ezért nem engedik, hogy az ilyen bandák teret nyerjenek a VIVA TV, meg az MTV-n? És direkt a mocskot nyomatják, ami szerelmes daloknak álcázva mérgezi a fiatalok lelkét? Nem mondom, mert tényleg vannak sátánista metálzenék, de azok között is meglepően sok elgondolkodtató szöveg és téma van. Lehet hogy teljesen más értékek a helyesek, mint amiket eddig annak gondoltam? Lehet, hogy felébredtem a "mátrixból"? Most akkor mi van?
2013. okt. 4. 01:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező:

Néha mikor hallgatom egy együttes zenéjét, néha az jut eszemben, hogy talán még ők sem tudják, hogy pontosan mit énekelnek. Halj meg fiatalon, ölj meg minél több embert - énekelik, de csak azért mert ez a trend, és ez kell a mostani fiataloknak, mert a fiatalokban bennük van a lázadás.

...

De valószínűnek tartom a te véleményedet is, hogy a médiát a hátérhatalom befolyásolja, de most nem kimondottan a zenére gondolok.

...

Nézd meg például a megasztár-t, meg hasonló tehetségkutatókat. Nem azt juttatja túl a zsűri, aki a legjobban énekel, hanem azt, akinek elég jó a hangja, de emellett a legfeltűnőbb. Most elsősorban Bolyki Balázs jut eszembe, aki egy nagyon jó énekes, de azért nem jutott túl a következő fordulóban, mert a zsűri szerint Bolyki inkább egy "kidobófiú" szerepe illik mint egy énekesnek. Pedig Bolyki a saját műfajában elismert énekes, még az USA-ban is hódított a tehetségével.

...

2013. okt. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem kell olyan messzire menni: nézd meg Mitru Tímea esetét. Teljesen lealázták az egész ország előtt, mert egy olyan stílust képvisel, ami a közélet számára tabu. Még az állásából is kirúgták, ráadásul a továbbjutása is csak álca volt, hogy még jobban lejárassák. Még második szereplési lehetőséget sem kapott, csak bevágták, hogy mehetsz haza.
2013. okt. 4. 04:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig jó hangja volt.
2013. okt. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sosem érdekelt a zenék szövege, ezért nem szeretem a magyar zenét, nekem a zene kikapcsolódás, amit nem érek el ha értem mint mondanak, felőlem akár énekelhetnek egy kecske anatómiájáról vagy hogy hogyan kell úgy kivenni egy ember szívét hogy minél tovább szenvedjen, ha tetszik, akkor hallgatni fogom
2013. okt. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Mitru Tímeának a hangjától nekem felállt a szőr a hátamon és konkrétan félelmetes volt.

Amúgy a you-tube-on sok összeesküvés elméletes videót megnézhetsz, például ha beírod, hogy Üzenet Vodafone garantáltan el leszel egy darabig a videókkal (sőt klippek elemzésével), amiket kidob.

2013. okt. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem mondasz újat, láttam az Üzenetet vagy fél éve, és csak megerősítette bennem, hogy nem hülyeség, amit gondolok. A klipelemzéseket is láttam, szerintem kicsit túl van magyarázva, de az biztos, hogy van benne igazság. Most a legjobban ez a klip döbbentett le:


http://www.youtube.com/watch?v=fdCGptVzqVU&feature=share


Az a durva, hogy már ennyire nyíltan csinálják, tényleg hamarosan felfedik magukat? Ja, és a bagoly, ami kirepül a képből, olyan 3D hatást kelt. Az egész videóban minden jelenet a két fekete csík között van, csak a bagoly repül kívülre.

2013. okt. 5. 00:34
 7/7 A kérdező kommentje:

És itt egy nagyon is pozitív üzenetű klip a Samael-től:

http://www.youtube.com/watch?v=kpClxEePxtw

Ezek a sorok maradtak meg bennem legjobban:


"Fly your flight, get over society

The world is by far much bigger


Nothing is impossible

Nothing is unreachable


Tune your mind to the right channel

Things get played at a higher scale

Go memorize the frequency

Isn't it phenomenal

Don't you think it's magical"

2013. okt. 5. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!