Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség az AWI, Co,...

Mi a különbség az AWI, Co, Cell, WIG típusú hegesztői formák közt?

Figyelt kérdés
most akkor összesen hány típus van?mert a fenti 4en kívűl még van MAG is.Melyiket érdemes megcsinálni?melyikkel lehet a legtöbbet keresni?Valami link ahol leírják h melyik milyen azt megköszönném vagy ha vki leírná.
2013. okt. 8. 22:42
 1/2 anonim válasza:
100%

Nos, az AWI (Argon védőgázas wolfrám elektródás ívhegesztés) a WIG(Wolfram Inert Gas, ez németül) egyék része, amikor az inert(semleges) végőgáz az argon. Ennek a jobban használt angol neve a TIG (Tungsten Inert Gas).

Tehát a TIG és a WIG az ugyan az, csak más nyelven, és ennek egy része az AWI, amikor a gáz az argon (lehetne más inert gáz is akár, sőt keverék is).


A MAG (Metal Active Gas), az aktív gázas fogyóelektródás ívhegesztés, ennek egy típusa a CO, ugyanis a szén-dioxid az aktív gáz. És van a MIG (Metal Inert Gas), ami inert gázzal.


A Cell pedig a bevont elektródás kézi ívhegesztés egyik típusa, cellulózos elektródával történik a hegesztés.


Nagy termelékenység esetén a MIG/MAG a legjobban elterjedt, talán azzal érdemes kezdeni, viszonylag könnyű, és széles körben használt, biztos alap egy ilyen megcsinálni. A TIG (általában AWI hegesztőket is keresik, ezt már nehezebb elsajítítani, főleg az aluminium hegesztését, de aki ezzel szépen tud, az jobban is keres.

A bevont elektródást már kevesebb helyen használják, általában ott ahol szabadtéri hegesztés van, és nincs lehetőség védőgázazni.


Remélem tudtam segíteni

2013. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hargitai János ***** válasza:

Helló


Én azt tanácsolnám ha lehetőséged van rá, a tanfolyam árából inkább vegyél felszerelést és gyakorolj otthon.

Én is voltam tanfolyamon egy csomó pénzért hadd ne mondjam mit tanultam meg.. A papír meg lett, de azzal még sehova nem vesznek fel mert senki nem akar olyan hegesztőt aki igazából ott tanul meg munka idő alatt hegeszteni.

Viszont a tanfolyamon 80 % ban olyan emberek voltak akik már dolgoznak valahol mint hegesztő csak papírjuk nincs.

2016. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!