Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Emelt családi pótlék járhat...

Emelt családi pótlék járhat 18 év fölött, maradandó betegség esetén?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is jár! 19 vagyok, és egyetemre járok, ill. tartós testi fogyatékosságom van. A Magyar Állam Kincstárnál kell igényelni, ők elküldik az érintettet egy bizottság elé, akik eldöntik, hogy tényleg jogos-e. Tőlük nem kell félni, valszeg megadják (nekem is megadták, pedig nem is látszik rajtam a fogyatékosság.)
2009. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Keress rá a google-ban, pontosan leírják: saját jogán jogosult családi pótlékra az a tartósan beteg, ill. súlyosan fogyatékos személy, aki 18. éve betöltése előtt is arra volt jogosult. (a saját jogán azt jelenti, hogy nem a szülő lesz az igénylő, hanem az, akire addig kapták) A Magyar Államkincstárnál érdeklődj utána, meg fogják mondani, milyen igazolások kellenek. Arra figyelj, hogy visszamenőleg csak kettő hónapra lehet igényt benyújtani.
2009. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
cáfolnám az előző válaszolót. (első vagyok). Én 1 hete nyújtottam be az igényt június 1-től, és már meg is kaptam a pénzt.
2009. nov. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez van a MÁK honlapján: A családi pótlék iránti igény érvényesítése


A családi pótlékra vonatkozó igény benyújtása (amennyiben az igénylés nem intézményben elhelyezett gyermek után vagy nem saját jogon történik) a "Kérelem családi pótlék megállapítására" című formanyomtatvány kitöltésével történik. Ugyanezen formanyomtatványon kell igényelni az ellátást akkor is, ha az igénylő már részesül egy vagy több gyermek után családi pótlékban, és a gyermekek számában változás áll be. A formanyomtatványon kitöltési útmutató is található, amely tartalmazza az egyes rovatokhoz tartozó magyarázatokat valamint az igénybejelentéshez benyújtandó iratok, iratmásolatok körét. A formanyomtatvány ingyenes.


A családi pótlék iránti igényt elbíráló szerv: intézményben elhelyezett gyermek után az intézmény címe, saját jogon történő igénylés esetén a Magyar Államkincstárnak az igénylő lakóhelye szerint illetékes regionális igazgatósága. Egyéb esetekben az Államkincstárnak az igénylő lakóhelye szerint illetékes regionális igazgatósága, illetve, ha az igénylő munkahelyén működik ilyen, akkor a családtámogatási kifizetőhely. (Családtámogatási kifizetőhelyek: Országos Rendőr-főkapitányság, a megyei (budapesti) rendőr-főkapitányságok, az ORFK Köztársasági Őrezred, a Nemzeti Nyomozóiroda, a Készenléti Rendőrség, a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság, a Honvédelmi Minisztérium, az Információs Hivatal, a Nemzetbiztonsági Hivatal, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ, az Országgyűlés Hivatala.)


Az ellátás az igény benyújtásának időpontjától jár, feltéve, hogy a benyújtás időpontjában a jogosultsági feltételek fennállnak. Az ellátást az igény késedelmes benyújtása esetén, visszamenőleg legfeljebb két hónapra, az igénybejelentés napját megelőző második hónap első napjától kell megállapítani, ha a jogosultsági feltételek ettől az időponttól kezdve fennállnak.


Ha Te most kezdted az egyetemet, akkor júniusig még mindenképpen járt. Azt pedig, hogy egy héttel a benyújtás után már ki is utalták a csp-t, ne haragudj, de képtelenségnek tartom. Ilyen fénysebességgel nem lehet elbírálni, számfejteni és utalásba tenni. Tudom, miről beszélek, hasonló területen dolgoztam hosszú évekig.

2009. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!