Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják az ember a...

Miért mondják az ember a 80-as 90-es évek szülötteire hogy elcseszett generáció?

Figyelt kérdés
Kb.1980-2000-ig született emberek-re.
2013. okt. 16. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondolnak, hogy lusták. Előtte nem volt ennyi jó dolog. Nem volt videó, nem volt internet, videójáték stb.


Akik meg akkor születtek már ebben nőttek fel és lustábbak, de erről nem ők tehetnek. Ki ne akarna tizen-huszon évesen videójátszani, netezni stb.

2013. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szántóvető ***** válasza:
fogalmam sincs.én ennél korábban születtem,oroszul tanultam,8 általános után szakmunkásképző és 18 évesen befejeztem az iskolát.de mire befejeztem addigra jött a rendszerváltás.az iskola a szocializmusra készített fel de ott voltam fiatalon érettségi nélkül a kapitalizmusban,fogalmam sem volt hogy mi fog történni.mint ahogy a lakosság 90%-ának se.hatalmas változások történtek másfél évtized alatt,ezt csak az tudja aki átélte.szóval a rendszer által elcseszett generáció szerintem '74-78 közötti.
2013. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt azok mondják, akik minden változást "elcseszettnek" élnek meg. Az említett generáció (y-z generáció egész pontosan) már a szocializmus felbomlása után létrejött nemzedék. Hozzánk már eljutott a gondolkodás, az önkifejezés szabadsága így magunkévá tehettük a fogyasztói magatartást, amit az információs robbanás (sok tévécsatorna a műholdas adásoknak köszönhetően, filmek, zenék szabad forgalmazása, aztán az internet és persze végül az okostelefonok) tovább erősített. Ezáltal jóval kényelmesebbé váltak a mindennapok, a munkás réteg lassan jelentőségét vesztette, előtérbe került a felsőoktatásba való bejutás, így az értelmiségi- szabad szellemi munkahelyek, pozíciók betöltése. Sajnos jellemző a régi proli öntudatra, hogy aki szellemi munkát végez, nem pedig "melós", az nem is dolgozik igazán. Lényegében itt gyökerezik az előítélet. Én a magam részéről örülök, hogy nem a szocializmusban kellett felnőnöm. (1985-ös vagyok amúgy)
2013. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azért mondják mert tényleg egy elcseszett generáció! Nagyon sajnálom hogy én 1999-ben születtem. Ha már nem piál valaki meg nem cigizik akkor az gáz...olvasni gáz, tanulni gáz, minden az ami nem a buli+pia+haverok hanem YOLO meg SWAG meg mindenszar...a 15 évesek fele már nem szűz...ugy beszélnke a szuleikkel mint a cselédekkel..mindenki iphone meg tablet meg isten tudja mi...legszivesebben 1900 ban szulettem volna:)
2013. nov. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!