Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit szól a nyelvvizsga...

Ki mit szól a nyelvvizsga botrányhoz?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredtem, amikor ötödjére is ugyan azt a százalékot értem el és mi derült ki: most kaptak el több, mint 600 gyanúsítottat. Én meg csodálkoztam, hogy miért nem sikerült tisztán és mindig ugyan az a része a vizsgának, hiszen már, ha angolul is nézek filmet 100%-ban megértem és ha olvasok, vagy fordítok azt is szintén ugyan úgy megértem. Mondjuk a levéllel voltak problémáim, de nem nagyok, hiszen érettségin az maximális volt.


Ez volt az esetem: 2010-ben elmentem egy tanfolyamra (nem nevezem meg, hogy hol) utána vizsgáztam érettségi előtt. A levelem 70% felett volt, de a szövegértés pontosan 30% volt. Így volt ez a párbeszéddel is. A magnó 30 a beszéd úgy 70-80 körüli. Nem adtam fel. Úgy éreztem külön kell megcsinálni így elmentem csak az írásbelire rá egy hónapra és ugyan ezeket a százalékokat kaptam majd már nyáron (érettségi után) szóbelire és szintén ugyan azokat a százalékokat kaptam.


2011: nagyon vártam már a nyelvvizsgát. Készültem is rá. Minden este lefekvés előtt angolt olvastam és napi szinten nyelvtanoztam + külön órákra is bejártam. Minden nap azóta is kb 1-1,5 órát hallgatom a CNN-t és még mindig 100%-os-an megértem. A lényeg az, hogy akkor másik intézményben csináltam az ECL-t (ugyan az volt, mint az előző kettő eset). Semmit nem fejlődtem sőt a magnóhallgatás még rosszabb lett, pedig azt napi szinten csináltam + regisztráltam magam egy hivatalos oldalra, hogy ingyen filmeket leszedjek angolul és elkezdtem olyan játékokkal is játszani, ahova sok angol kell.


2013: már beletörődtem, hogy nekem nem lehet nyelvvizsgám, azonban még nem adtam fel. Elvégeztem a technikusit és fel is vettek egyetemre (2012-ben biológiára, majd biofizika tanárira szakosodtam a szakirány választáskor). Sok volt a tantárgy, de időt szakítottam, hogy angolozzak ezért minden hónapban kivettem könyvet és esténként olvastam és még a Harry Potter sorozatot is végigvittem, pedig arra még magyarul sem vetemedtem volna rá és különböző angol órákon is részt vettem pl: beültem angolnyelvű előadásokra is. A lényeg az, hogy eljött 2013 nyara. Vizsgaidőszakban csináltam, de ilyen volt a szituáció: Nem lehetett bárhova ülni, mint az előzőeknél, hanem megvolt, hogy ki hova ül. Elkezdtük írni, majd rendőrök jöttek és két csalót elvittek a vizsga után. A szóbeli is gördülékenyen ment (nem őzgettem soha nem is szoktam mert szerintem bunkóság, vagy a parasztok csinálnak úgy) csak annyi volt a baj, hogy néha nem mertem a társamra nézni, mert félős típus vagyok, de jól ment a párbeszéd 15-20 percet el is vitt az egész. 4 hét után: Kapom az értesítést, nem felelt meg egyiken sem és a levél 0 pontos (hát amikor elolvastam majdnem becsináltam), pedig hivatalos levelet kértek azt meg bármilyen sügér ír és csak ismételem magam, hogy a szövegértés meg jól megy és az nem lehetett gond, hogy annyira elnéztem volna, hogy miről kellene írnom. A szüleim is nagyon kiakadtak mert ez már a 4. vizsga volt ( 27.000+27.000+27.000+32.000 TELC vizsga) és én meg idegrohamot is kaptam, mert nagyon sok időt és pénzt felemésztett az időt meg nem lehet pénzért megvenni. Mikor megakartam nézni (Szegeden írtam) azt mondták, hogy nem nézhetem meg csak Pesten (az meg nekem 8000 Ft mire felmegyek) így nem is néztem meg.


2013 nyara (summer of 13): vártam már az augusztust. BME-re jelentkeztem. Úgy gondoltam valami baj lehet a szövegértéssel. Előtte egy hónappal megint 27.000-től megszabadultam. Komplexet csináltam kétnyelvűt, mert a fordítás és a nyelvtan talán jobban megy (a fordítás 100% lett szótár nélkül), viszont a nyelvtan éppen csak határeset volt. A magnó ismét rossz lett annak ellenére, hogy egész nyáron feladatokat csináltam és előtte tanárhoz is jártam. Érdekes módon ugyan az lett a százalék, viszont itt a levél elérte majdnem a 80%-ot, de a többi feladatnál olyan pontok jöttek ki, hogy kettéálltam tőle. Ilyen lett: szóbeli 52% írásbeli meg 42%? A vizsgarészek ennyire rosszak? Szóval, ha a levél és a fordítás 80-100% volt akkor az írásbeli többi része milyen lehetett? Sőt ha már a szóbelivel a beszélgetésnél ismét összefüggő volt a beszélgetésem akkor miért lett rossz mégis a magnó, ha jó a hallgatásom?


Biztos egyedüli eset ez, de éreztem, hogy nincs valami rendben. Kellett volna még fizetnem? Vagy a 10. vizsga után megadják, ha már kb 300.000-at lepengettem ezeknek a csalóknak? Nem fogok többé nyelv vizsgázni. Ha sikerül is a tanári szak inkább 40 éves koromig tanársegéd leszek, minthogy még egyszer ugyan ennyi pénztől megszabaduljak. Sokan mosolyognak rajta, amikor elmondom ezt a sztorit, de ez megtörtént. Sokkal öbet foglalkoztam az angollal, mint a környezetemben bárki is és mégsem sikerült soha. Ez biztos összeesküvés elmélet, vagy nem nekem van igazam, de a nyelvvizsga már csak üzlet.


1.: 2004 előtt nem kellett (nem is egy tanáromról tudom, hogy 2004 előtt érettségizett és nem kellett neki ilyen vacakkal foglalkozni)


2.: nem akarok kimenni külföldre, itt akarom leélni a semmitmondó életemet


3.: milyen sok bevételt jelent egy-egy vizsga kiadása, ha a semmirekellő parasztja (bocsánat a kifejezésért) sokat tejel és a kitöltött feladatot már elé penderítik


4.: honnan tudom, hogy ha szóbelizek mit pipálnak, vagy x-elnek (tapasztaltam, mert közben figyeltem, hogy mit csinálnak)


5.: egyes vizsgákon miért kell ceruzával tölteni pl: TELC . Van annyi informatikai tudásom, hogy tudjam a rendszer a tollat is felismeri, de akkor a levélben is miért ceruzával kötelező írni (az lett 0%) és volt olyan sügér, aki nem is nézte meg a lap másik oldalát csak írt valamit, ami nem felelt meg mennyiségileg csoda, hogy elérte a 100 szót.


6.: mit keressek Pesten, ha mondjuk Szegeden, Halason és Kecskeméten vizsgáztam. Nem tudják leküldeni?


7.: Ha annyira rossz a szövegértésem, akkor a fordításom se ment volna.


8.: olyan, mint fizikában a matematika. Csak kis töredéke kell a többi, mind fizika azaz nekem mi szükségem van egy nyelvvizsgára, ha az életemben csak arra használom fel, hogy elolvassam a külföldi híreket. Külföldre nem fogok menni soha nem is vágytam. Szeretek magyar lenni, mert ide születtem és ezen nem fog semmi sem változtatni még a politika sem. Angliát meg valahogy nem kedvelem: bár képeken láttam nem valami nagy dolog: ugyan úgy vannak látványosságok és szinte napi probléma ott is a kutyagumi meg a többi kis marakodás.


9.: az egyik barátom kiment egy évre még a gimnázium idején az apjához Angliába, hogy nyelvet tanuljon. Kivitt minden könyvet és az egész harmadikat ott töltötte, majd hazajött a 4. közepén. Egyszerre nyelv vizsgáztunk és neki sem sikerült, pedig ott volt másfél évig és a helyi iskolába is beiratkozott míg kint tartózkodott.


Ha nincs igazam akkor nyugodtan írhat valaki negatív dolgokat is nem fogok megsértődni. Biztos lesz, aki ellenzi ezt a történetet, de lesz olyan is aki hasonlóképpen járt és most ugyan így érez, mint én. Azt javaslom most már nem szabad nyelv vizsgázni ennyi csalás mellett, mert ha becsületesen viszed véghez terveidet így jársz és az életed tönkre megy. Gondoljunk csak bele: nekem nincsenek nagy dolgaim és még mindig hagyományos tv-t nézek nem a laposat, hogy már vehettem volna egyet ennyi kidobott pénzért és nem érezném magam ennyire rosszul, vagy a 8 éves számítógépem helyett egy új spéci gépet, ami 100-ból simán megvan, vagy egy új mosógépet, vagy bútort (a szüleimnek 25 éves szekrénysora van és legszívesebben azt vettem volna nekik, vagy mondtam volna, hogy költsék inkább magukra és nem fizettem volna 2x én is bele ebbe a hülyeségbe). És még én érzem magam rosszul, hogy ennyi idő el lett pazarolva, de legalább megértem a külföldi cikkeket és ha megosztom társaimmal azok egy kukkot sem értenek belőle, pedig nekik úgy 30-40%-ának megvan a papírja.


2013. okt. 19. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes történet. Ha tényleg ennyit tanultál rá akkor nem tudom elképzelni, hogy ne sikerüljön a vizsga. Másoknak negyedennyi próbálkozással is simán megvan.

Én euro vizsgát tettem tavaly, elsőre teljesen jól sikerült, 87% összesen. Egyedül a levelem pontozták le 70%ra, pedig örültem is a témának, hogy ez tökjó könnyű lesz. Én is vidéki vagyok és Pestre kellett volna felmenni megtekintésre, dehát nincs erre ideje mindenkinek... Szóbelin többször volt szerintem, hogy megakadtam vagy ööztem vagy tévesztettem, mégis jó pontszámot kaptam. Semmi előző kapcsolódásom nem volt a vizsgaközponttal, még tanfolyamra se jártam, így protekcióval nem tudsz vádolni. Nem tudom egyszerűen elképzelni a helyzeted, hogy ennyi próbálkozás után hogy a fenébe ne sikerülne. Ilyen nem is létezik. Vagy mégiscsak túlbecsülöd az erőfeszítéseidet, nem ismerlek, nem tudhatom mennyire túlzol általában.

2013. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem túlbecsülés. Igen is megtörtént és még egyszer nem fogok rajta keresztülmenni. Reális nagyon is a történet, mert magam éltem át. Még a magyarból és matematikából felmentett kollégák és kolleginák is sikeres nyelvvizsgát tettek, pedig ha valaki felmentést kap azzal nincs valami rendben. Én ha felmentést kérnék még le is köpnének. Velem is biztos baj van, de sajnos nem bizonyította senki, mert ha biológiára és fizikára járok nem vagyok 100-as. A legutolsó említett eset megtörtént. Nyáron nyelvvizsgázott és őszre azt sem tudta, hogy hogy kell bemutatkozni. Akkor ő hogy ment át? Mikor megkérdeztem tőle azt mondta, hogy 3 hónap alatt felkészült és ez egy olyan ember, aki tipikusan bulizik és 10 körül ébred magyarul egy semmirekellő alkoholista, aki mindig másnapos és sorra bukik. Persze szocos és a szülei kint dolgoznak külföldön (fejenként 500-at keresnek) és még kollégiumi férőhelye is lett, míg nekem a két szülőm 120 körül keres összesen. Hidd el. Becsületesen tanultam rá, de nem ment, vagy csak azt akarták, hogy ne menjen.
2013. okt. 19. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyjabol a felet elolvastam, bocs tobb nem ment mar:D

nah


valamit nagyon elszurhatsu... plane a telcnel, ami arrol hires, hogy simanmmeg lehet csinalni..

őzni a parasztok szoktak... ez bunkosag volt, es nem igaz... a tanarokat sem zavarja, ha utana ertelmes dolgot mondasz


en a franciat eloszor bmen csinaltam komplexnek,,es az irasbeli sikerult, aszobeli nem... en is ereztem, hogy a beszelgetes nem volt profi, a magnonal meg akadt a lemez meg visszhangzott a,terem... ugyhogy a szobelit az Origonal csinaltam meg, mert ott adnak fejhallgatot... az mar siman meglett

Az angol,nyelvvizsgamat mar direkt igy csinaltam, hogy bme irasbeli, origo szobeli, es elsore meglett... elotte 3, azaz 3 elokeszito oran vettem reszt egy ismeros angoltanarnal...


elokeszito

ne mindd, hogy nem tudhatod, hogy mit oontoznak es mit nem, mert altalaban minden tanar (beleertve a kozepiskolai tanart is, aki max az erettsegire keszit fel) elmondja, hogy milyen szempontok alapjan pontoznak! Itt hozzatennem, hogy az őzes nem tartozik a hibak koze


ha nem csinalsz nyelvvizsgat, csak magaddal cseszel ki..

Fizess be az adott nyelvvizsgakozpont elokeszitojere, es akkor egyreszt latjak, hogy te tobb penzt hozol nekik, mint aki nem jar elokeszitozni, ugyhogy k3dvesebbek a szobelinel, masreszt meg iranyzottan olyan tipusfeladatokat gyakoroltatnak veled, amik a vizsgan lesznek


netrol le lehet szedni a vizsgakozpont gyakorlolapjaot, ami szinten adott tipusfeladatokat tartalmaz...


ki nem szarja le a csalokat? Csak egy idiota nem tudja, hogy nem a papirnak tanulsz, hanem magadnak... kepzeld el azt, aki a nyelvvizsgara hivatkozva megkap egy alast, aztan meg sem tud mukkani a nyelven... nem tul hossz eletu dolog, egyaltalan nem eri meg


aki tudja a nyelvet, az meg tudja csinalni siman a vizsgat... de tipusfeladatot kell elotte gyakorolni, ez teny


en nem ertem a 100%at a szovegeknek, de meg erettsegi elott meglett a ket nyelvvizsga... nem a teljesitmenyeddel van a gond, hanem annak a kihasznaltsagaval, hasznalataval... fele ennyi tanulasbol is megvan a nyelvgizsga, mint amit te kuzdottel vele... en csak a gimis orakra meg a hazifeladatra adtam, semmi mast nem csinaltam:D

es mindemellemnem vagyok egy langesz, de tudokmbanni azzal, amim van..

2013. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, es nagyon sokmembernek meglett, es ez nem csalas... a vizsgan nem kerdezik, hogy el tudsz e beszelgetni egy angollal gond nelkul, hanem az erddkli oket,,hogy ki tidd tolteni a feladatsorokat... semmi durvat nem kernek, nem kellenek nagy szavak... irdmle nyugodtan, hogy "good"... beszeld ugy az angolt ahogyan a magyart, ne akarj arisztokrata nyelvezetet meg kapafogat, ami a klubtoltelekeknek vannott kint...

lazulj el, valaszolj a keddesekre a sajat gondolataiddal, es annyi


A rendszert meg hiaba hibaztatod, akkoris bele tartozol, ha tetszik, ha nem... lehet ra haragudni, de nincs ertelme..

es ismetlem, tobbezer, tobbtizezer embernek mar sikerult nyelvvizsgat tennie.. az meg egy dolog,,hogy par eukariota jobbnak latta tobbszazezer forintot korrupt embereknek adni, mint tanaroknak, hogy meg kapjanak is erte valamit... nem kell veluk torodni

2013. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!