Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sárgarézből készült tárgyakat...

Sárgarézből készült tárgyakat és érméket szeretnék megtisztítani mert néhol meg zöldültek stb.! Van rá vmi biztos mód?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyantól szeretnék rá választ aki próbálta és be is vállt neki és nem csak hallomásból sejt vmit!
2013. okt. 19. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

1. módszer: keverj össze egy rész ecetet egy rész sóval. Dörzsöld be vele a réztárgy teljes felületét. Használj puha rongyot. Végül öblítsd le a házi réztisztítószert.

2. módszer: keverj össze egy rész friss citromlevet egy rész sóval. Alkalmazd az előző eljárást. Ezzel a módszerrel valamivel fényesebbé válnak a réztárgyak.


Plusz:

[link]

2013. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én is olvastam már a neten de nem tudom hogy be is válik e ezért kértem hogy olyan válaszoljon aki ki is próbálta és be is vállt neki!
2013. okt. 20. 10:03
 3/3 polarbeer ***** válasza:

A régi pénzekről küldj képet, hogy megmondhassam, ér-e valamit, vagy sem. Az értékes pénzeket, érméket tilos házilag tisztítani!!

Ha nem ér sokat, max pár száz forintot, akkor viszont neki lehet esni Szidol-lal, én is azzal tisztítottam sárgaréz kávédarálót, és középkori csekély értékű krajcárokat is.


Szóval a pénzekről/érmékről küldj fotókat értékmegállapítás gyanánt, és megmondom, mitévő légy.


Üdv.:

polarbeer

2013. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!