Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Katolikus vagyok, meddig...

Katolikus vagyok, meddig szabad áldoznom, úgy értem 7 hete gyóntam utoljára, az még belefér?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha idöközben nem követtél bünt, akkor áldozhatsz, ha igen, akkor elötte gyónni kell. A gyónás addig "érvényes", amig büntelen vagy.
2013. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ennyi erővel mindenalkalommal gyónni kéne,hisz apróbb bűnöket mindig elkövetünk,most akkor ez hogy van? A papok is azt mondják,hogy elég jó,ha az ember 1-2 havonta gyón. Kérlek segíts!
2013. okt. 19. 21:31
 3/7 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a nagy ünnepekkor való gyónás elegendő, hacsak nem követtünk el valami nem mindennapi, súlyos kategóriába sorolandó bűnt.
2013. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az apróbb bünöket(kisebb hazugság, böjt nem tartása, hasonló) elég, ha komolyan megbánod, nem kell minden alkalommal meggyónni. Viszont a tízparancsolatban szereplö bünöket meg kell gyónni, ha áldozni akarsz.
2013. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a ne hazudj is benne van a 10 parancsolatban és,ha bűnnel áldozunk akkor mi történik?
2013. okt. 19. 22:40
 6/7 vmarci1 válasza:
Ha kisebb bűnöd van, de mélyen megbántad, nem kell minden áldozás előtt meggyónnod, ezt megteheted az évi 1-2 alkalommal, nagyobb ünnepekkor vagy havonta-kéthavonta végzett (embere válogatja) nagy szentgyónásodban is. Ha nagyobb bűnöd van, ami például a Tízparancsolatban szerepel, azt jobb minél előbb töredelmesen meggyónni, mert a szentáldozásodnak csak akkor lesz valóban kegyelmi hatása, ha töredelmesen megbánod és megvallod ezt a bűnödet, és feloldozást nyertél.
2013. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Halálos bűnnel áldozni menni:szetségtörés.

Halálos bűn: Isten akarata ellenére tudva és akarva tenni.

Ezt meg kell gyónni, mert egyben az igéret és fogadalom: hogy el fogod kerülni.

Bocsánatos bűnt megbánni, engesztelő imádsággal vagy jó cselekedettel jóváteeni.

Ajánlom: Katona István-Kunszabó Zoltán: Meghívás az életre, lelkismeret vizsgálat felnőtteknek c. könyvet.

2013. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!