Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha engedélymentesen 1 pisztoly...

Ha engedélymentesen 1 pisztolyt lehetne tartani önvédelemre Akkor egy glock 32 est választanátok aminek nagyobb a löszere de, kevesebb lőszer fér a tárba v egy glock 17 est aminek kisebb a löszere de natöbb fér a tárba . Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2013. okt. 21. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak a jelenleg létező Glock pisztolyok (plusz a Glock 18, de az automata, ezért nincs itt).


[link]


Úgy érződik, mintha te nem is néztél volna utána, csak véletlenszerűen bemondtál volna két számot. Miért pont a Glock 17 és a Glock 32? Az első ráadásul teljes (szolgálati) méretű, a második pedig kompakt, viselésre alkalmasabb. Miért nem a Glock 17-et és a 32-et mondtad, amik egy méretűek? Vagy ha a 32-ről beszélünk, miért nem a hasonló méretű Glock 19-et hoztad fel? (Ha csak a 9 mm-es és a .357 SIG lőszerekről beszélünk)


Mindenki Glock 17-et, Beretta 92-t, M1911-et, FÉG Parabellumot, Desert Eagle-t, HK USP-t, meg .44-es Magnum kaliberű revolvereket hordana önvédelemre...


AMIK KATONAI/RENDŐRI SZOLGÁLATI PISZTOLYOK VAGY SPORTFEGYVEREK. És egyáltalán nem alkalmasak napi szintű rejtett viselésre a méretük és a súlyuk okán. De mivel a filmekben ezek vannak, meg a valóságban is ilyen van a katonáknak/rendőröknek, ezért az kell. Rossz gondolkodás. (És ezt ne vedd magadra kérdező, nem feltétlenül rád értem, csak remélem el lehet valakivel erről csevegni.)

Arra meg mindenki tojik, hogy az 1 kilós és rejthetetlen méretű kedvenceik helyett (amit tartsanak hobbiból, otthonvédelemre, vagy lőtérre) pont az utóbbi években elképesztő fejlődés történt a kisméretű, de relatíve erős lőszerű pisztolyok és revolverek terén.

Ma már léteznek 250-500 gramm közötti kis pisztolyok, amik simán elférnek az ember farmerzsebében is, a tárkapacitásuk 5-8 és erős lőszereket tüzelnek. A megjelenő 5-6-7 lövetű, elképesztően könnyű súlyú revolverek sem érdekelnek senkit.


Ha a kettőd közül kell választani, akkor a Glock 32, a mérete és a lőszere ereje miatt.


Bár azt remélem tudod hogy Magyarországon kb. nulla darab .357 SIG kaliberű fegyver van és ezt a lőszerfajtát szerintem nem is forgalmazzák Magyarországon, de annyira Európában sem elterjedt, inkább az USA-ban.


Valamint hogy Magyarországon a fegyvertörvény mellett a lőszertörvény is igen gagyi. Expanzív lőszerek helyett teljes köpenyesek engedélyezettek csak önvédelemre. Az expanzív benne marad az emberben, a most lévő teljes köpenyes meg arról híres, hogy ha áll még a meglőtt ember mögött másik 3 ember, akkor rajtuk is keresztülmegy a golyó, olyan erős. Tehát szép gondolat a 9 mm, meg a .357 SIG önvédelemre, de csak olyan országban, ahol be lehet szerezni a megfelelő lőszerfajtákat (expanzív). Magyarországon inkább az alapból (teljesköpenyesként is) kicsi átütőerejű és nagy stopphatású lőszerekben lenne érdemes gondolkodni.


Ilyen például a .45 ACP (a glock oldalon és sok máshol is 45. Autonak is hívják).

Ezért a választásom egy Glock 30S lenne.

2013. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Glock 18
2013. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1. Nagyon kimerítő válasz volt .DE hasznos is.Én is gondolkoztam revolverben de, amilyen környéken mi lakunk ott a rejtett erőforrások bandában járnak ,Legalább 10-en és azoknak a megállítására egy 5-6 lövetű revolver nem igen alkalmas.Ezért kezdtem el gondolkodnia szekrénytáras pisztolyokban.Az ismerőseim nek vannak ezek a fegyverei eladók és ezért ezeket mondtam.
2013. okt. 22. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!