Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan van az embereknek...

Honnan van az embereknek pénze autót venni? Mennyi idő, mire összegyűlik rá a pénz?

Figyelt kérdés

Engem egyedül nevel anyukám, apa csak 50 ezerrel száll be havonta, így sosem volt kocsink. Viszont azt vettem észre, hogy a környezetemben élőknek (osztálytársak, szomszédok) szinte mindenkinek van, még a legszegényebbeknek is. Mindenki hitelből veszi? Vagy hogy?

A másik kérdésem az lenne, hogyha én egyetem mellett állandóan dolgoznék, nyaranta külföldre is kimennék és spórolnék, akkor kb. mennyi időbe telne, amíg összegyűjtenék 3-4 milliót egy kocsira?

18 vagyok



2013. okt. 21. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ehhez a kérdéshez be kellene linkelnem a másik kérdést a luxus hajhászásáról... :)


Figyelj, ha megfogadsz egy tanácsot: biztos rossz autó nélkül, mert tényleg nagy szabadságot ad, DE ilyen fiatalon ha nem nélkülözhetetlen ne ebbe öld a pénzedet. Főleg ha nincs rendszeres jövedelmed fenntartani. Márpedig egy most 3-4 milliós autó már modern technika, amihez nem 2 forint az alkatrész sem. Ha nincs autód, az nem jelenti azt hogy szegény vagy másodrendű állampolgár lennél. Ezt csak úgy ideírom, hátha véletlenül ilyen téveszmék járnának a fejedben. Pl. 4 misit összerakni, ha átlagban havi 100.000-at keresel és a szülői támogatás miatt nem költesz a megélhetésedre 40 hónap. Azaz majdnem három és fél év. Ezt gondolom egyetemistaként nem gond kimatekozni. Ha ennél kevesebbet tudsz félretenni, akkor pedig még több, ez sem nagy fejtörő.

Aztán megveszed az autót, ami folyamatosan veszt az értékéből és költeni kell rá.


Szóval ha annyira szeretnéd vegyél inkább valami olcsó típust, amit olcsóbb fenntartani. Fél misi átírással reálisabb elképzelés, belátható időn belül megkereshető összeg - ebbe kb. 400e-ig férnek bele autók. Jókora adag türelemmel, kis szerencsével és hozzáértő ismerőssel lehet ennyiért elfogadható autót kifogni, amire nem kell minden pénzedet ráönteni utána.

2013. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi voltam, a szüleimnek átlag keresete volt, nem éltünk rosszul, de azért autóra elég sokat kellett volna gyűjtögetni. Akkoriban mindig hitelre vettek autót 4-5 éves futamidőre. Középkategóriás autókat vettek, nem a legolcsóbbat, de nem volt bennük semmi luxus, csak gurultak, de megbízhatóak voltak. Mindig 2 autónk volt, mert a szüleimnek szüksége volt rájuk, és ezeket cserélték is amint lejárt a hitel rajtuk. A szüleimnek ma már elég jól megy a szekér, és megtehetik azt, hogy hitel nélkül vegyenek 8-10 milliós autókat kb. 3 évente. Én is kaptam autót. A környezetemben minden családnál van legalább egy autó, de olyat is tudok, ahol 5. Köztük van olyan, aki szintén megveszi spórolás nélkül, és van, aki hitelre vesz. Volt olyan is, aki nagyon megszívta a svájci frankos hitellel. A legjobb barátnőméknél pl. 3 autó volt, ebből egy - pont a munkaeszközük - svájci frank, a törlesztőrészletek felmentek 200 ezer fölé, el is vitte az autót a bank. Szóval úgy gondolom, hogy a legtöbben hitelre veszik, mert az a legegyszerűbb, hacsak nem keres annyit, hogy gondolkodás nélkül vehessen új autót egyik napról a másikra, ahogy szerencsére most a szüleim tehetik. Remélem, egyszer én is elmondhatom majd ezt magamról. Addig is vigyázok az én kis szememfényére, amit kaptam.
2013. okt. 23. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!