Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek Gáz cirkó kazán...

Cheebor kérdése:

Szerintetek Gáz cirkó kazán hőcserélőjét meglehetne tuningolni?

Figyelt kérdés
FÉG C24es kazánom van és ugye van benne egy hőcserélő 4 cső fut benne, de így egy csomó hőenergia elmegy a kéményen feleslegesen. arra gondoltam hogy ha beleépítenék még egy hőcserélőt, vagy legalább egy csővezetéket megtekergetni alatta vagy felette akkor kevesebb gázzal is elérném ugyanazt a hatást, vagy ugyanannyi gáz elégetésével nagyobb hőfokot. Nem értem hogy gyárilag mér csak egy soros hőcserélő van benne ez így nagy pazarlás szerintem. vélemény??köszi

2013. okt. 22. 17:07
 1/2 anonim válasza:

Nem javaslom, több okból sem:


-Ha növeled az égéstermék elvezetésnél az áramlási ellenállást a hőcserélő beépítésével, akkor nem biztos, hogy minden körülmények között távozik az égéstermék. Kinyírhatod magad és a ház népét is.


-Ha csökkented az égéstermék hőmérsékletét a hőcserélővelakkor nem biztos, hogy minden körülmények között távozik az égéstermék. (a meleg füst akar felfelé szállni nem a hideg) Kinyírhatod magad és a ház népét is.


-Ha túlzottan visszahűtöd az égésterméket kicsapódhat a nedvesség belőle és ez a savas kondenzátum kinyírhatja a hőcserélőd meg alatta a kazánt is.


Ha a hatásfokot szeretnéd növelni, cseréld le a C24-et egy kondenzációs kazánra, annak jó nagy hőcserélője van, lehűti jól az égésterméket, saválló, így nem teszi tönkre a kondenzátum valamint ventilátor fújja ki egy zárt rendszerben a füstöt, ami fizikailag nem érintkezhet a helyiség levegőjével. Jól hangzik, ugye?


Ha érdekel, priviben elmesélem, hogy mire figyelj még, ha ilyen kazánt vásárolsz.

2013. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát ezt tök jól összefoglaltad, maximálisan egyetértek.
2013. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!