Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol hevítitek fel a szenet a...

Hol hevítitek fel a szenet a vízipipához és hova kell azt tenni?

Figyelt kérdés
Most kaptam 1et szülinapomra szal nem igazán értek hozzá úgy h mindent mondjatok el! (Úgy tom van vmi "hővédő sapka" része v nem tom h hívják az nekem nincs baj?)
2009. nov. 12. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem baj ha nincs, elég ha van otthon alufóliátok. Azt teszed rá, oda felülre, szépen kisimítod, aztán fogsz egy tűt, és lyukakat csinálsz rá, aztán meggyújtod a szenet, és már pöfékelheted is.
2009. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, az kimaradt, hogy a szenet, az alufólia tetejére teszed. Alatta meg ugyebár, a dohánykeverék van.
2009. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig értem és a szenet h kel fel hevíteni?
2009. nov. 12. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát lehet újat mondok, de, meg is kell gyújtani :D . De ugye bár van ez a szénbrikett, ami a hőt adja. Ezt kell meggyújtani, nem fog láthatóan égni, csak felhevül ha szívod a pipát. Ezt kell egy kis csipesszel megfogni, fogsz egy gyújtót, és addig hevíted vele, amíg nem látod, hogy már "ég". Aztán ha meg van, rárakod az alufóliára, és egy-két szívás után már jó is lesz, de lehet több idő kell neki.
2009. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hopp, kezdjük az elejéről.

1 töltsd fel az üveget kb. 3/4-ig friss vízzel, lehet, kicsit kevesebb is elég, ez az üveg formájától is függ. A lényeg, hogy a víz ne csapódjon fel a csőbe, mert az tönkreteszi, és szívni is nehéz tőle. Kevés se legyen a víz, mert akkor nehéz szívni.

2. szereld össze a pipát

3 töltsd meg a cserép kupakot vízipipa-dohánnyal (kapható bármely arab üzletben, esetenként netről is rendelhető.)

4 tégy a cserép tetejére akkora alufóliát, amit kényelmesen és jól rá tudsz simítani a cserépre, hogy alul is zárjon. Lyukasztgasd ki a fólia tetejét, hogy onnan keresztül kapjon a rendszer levegőt.

5. izzítsd fel a szenet (ha kerek, öngyulladós típus, 1 db-ot, ha tördelős, préselt szénrúd, érdemes 2 kisebb darabot izzítani), helyezd a kilukasztgatott fóliára, és lehet is szívni!:-)

1-2 szívás után már intenzív füstje van, ha mindent jól csináltál.

NE TÜDŐZD LE, NEM AZÉRT VAN. Ez pipa, tehát elég pöfékelni.

Lehetséges hibák:

túl sok/kevés víz (már írtam)

nem füstöl: nem izzik eléggé a szén, vagy kicsi a szén, és nem termel elég hőt.

"semmi nem jön": víz került a csőbe (?)

korom jön a csőből, és tele lesz vele a szád, undorító: a csőbe korábban víz került, és olyan csöved van, amit belül egy vas (!) spirál tart formában. Berozsdásodott, onnan jön a törmelék. Vegyél vízet a szádba és a kád/klotyó felett mosd át a csövet. Előbb-utúbb így (is) tönremegy a cső, de az könnyen pótolható. Azért a vas spirál, merthát arabok készítik és.... :-)

Na azt hiszem, ezek a legfontosabbak, remélem, tudtam segíteni. Vannak jó vizipipás honlapok magyar nyelven is, pl. vizipipafan.hu ha jól emlékszem. Jó szórakozást!

(Ja, és bár nincs oly' rossz híre, mint a cigarettának, azért csak mértékkel!) :-)

2009. nov. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ezt nem itt kéne megkérdezni teeeeeee... böszme -.-
2010. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!