Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postai csomag küldésénél a...

Postai csomag küldésénél a súly vagy az érték számít?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy a súly, de ma a postás azt mondta, hogy áááá, dehogy hanem az érték és hogy 1600 körül van, annál olcsóbb nincs, ha meg nem akarok megjelölni értéket az 800 körüli, súlytól függetlenül. Nem akarom elhinni. Hogy van ez?
2009. nov. 12. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A posta honlapján megnézheted a díjszabást.

De egyébként úgy van, hogy 2kg-ig levélként is fel lehet adni, ha a csomag 3 oldalélének összessége nem haladja meg a 90 cm-t, ill. egyik oldala sem hosszabb 60 cm-nél.

Ha értékbiztosítással akarod küldeni, akkor persze reális lehet az az 1600 Ft.

Ha anélkül, akkor van sima csomag 930 Ft-ért.

2009. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát ez az, hogy a honlapon a súlyt kell beírni, sehol sem írja, hogy az értéket. Tudom, hogy van értékbiztosított, de a postás szerint már csak olyan van
2009. nov. 12. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a postás hülye. :S
2009. nov. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az így nem igaz, hogy csak időgarantált csomag van, a kolléga efy kicsit túl buzgó volt. (ezek díja 1690,- illetve 1980Ft fajtától függően) Létezik még a hagyományos csomag is. Ennek díja 0-20 kg-ig 930,- Ft (ha dobozban van), az értéknyilvánítás 10.000,- Ft-ig 350 Ft. Az időgarantáltaknál egy csomó különszolgáltatás benne van az árban.
2009. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A postásodnak nem udom mi baja, de én nap mint nap adok fel sima csomagot 930-ért, szóval biztos lehetsz benne, hogy lehet.

Ha van rá mód menj másik postára, hátha ott értik a dolgukat.

2009. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

akkor ez tényleg hülye, valahogy éreztem....

Szóval van sima csomag 1000 alatt és az hány kilóig?

2009. nov. 13. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!