Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent diákként a bruttó...

Mit jelent diákként a bruttó 600FT os órabér?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy mit jelent a bruttó összeg,viszont azt a részét nem értem,hogy a 600FT nettója az tiszta pénz,vagy pedig abból plussz lejön még az adó is?Illetve mennyi a nettója?Köszönöm:)
2013. okt. 24. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a minimális szinten mozog. Sokan a már nem diákok sem keresnek többet.
2013. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha tudod mit jelent a bruttó, akkor tudnod kéne, hogy a bruttó az az adózás előtti, a nettó az adózás utáni összeg:D


a diák minimálbér 564HUF/óra, ami kb 470HUF/óra készpénzt ad

a bruttó 600HUF/óra, az nettó 504HUF/óra, vagyis ténylegesen óránként 504 forintot kapsz kézhez


az adó diák esetében azthiszem 16%, szóval ennyit kell levonnod a papíron leírt fizetésből:)

2013. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mia_may ***** válasza:
Ez pont nálam is aktuális, én rákérdeztem egyik ismerősömnél, azt mondta, hogy 300 forintnál többre ne számítsak. Te mennyit kaptál megkérdezhetem?
2014. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!