Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Veszett e el már külföldröl...

Veszett e el már külföldröl küldött ajánlott leveletek (pénzzel) Tatabányán vgy környékén?

Figyelt kérdés
Németországból küldtem haza pénzt ajánlott levélben,ráadásul 500eurot (..) ami soha nem érkezett meg a cimzetthez. Tudom hogy butaság volt igy küldeni,es szabálytalan is.Annyi kiderült,hogy németorságból kiment a levél,aztán nem lehetett megtalálni.Létezik ilyesmi?
2009. nov. 13. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tom a németeknél mi a szab.Nálunk a feladási érték

15X kártérítést fizet a posta.Tanúlság:Levélbe soha ne küldj pénzt.

2009. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Soha nem jutna eszembe LEVÉLBEN pénzt küldeni, még 500 Ft-ot sem, nemhogy 500 eurót!!!

Naná, hogy a Magyar Postán lenyúlják az ilyet, nem is értem, min csodálkozol???...

Keresheted a leveled hivatalosan, legfeljebb azzal lezárják az ügyet, hogy elveszett és kész...


Legközelebb bankszámlán utald át a pénzt, sokkal gyorsabb és biztonságosabb!


(Külföldön dolgozók ezt úgy szokták csinálni, hogy a külföldi bankszámlájukhoz 2 bankkártyát kérnek, az egyiket maguknál tartják, a másikat hazaküldik és az itthon élő családtagok erről a másikról ATM-pénzautomatáról tudnak pénzt felvenni.)

2009. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
western unionnal küldd a pénzt. Olcsóbb, mint az átutalás, és villámgyors. Ha postán küldesz értéket, kizárólag ajánlott+ értékbiztosítás opcióval. Pénzt nem szabad postai úton küldeni.
2009. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én Angliában laktam egy ideig és igen. 2* is megtortént. Szóval egyszerubb létrehozni egy bankártyát amit hazakuldesz az illetonek akinek a pént akarod kuldeni és arra raksz rá x osszeget.
2009. dec. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!