Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Katonai rendfokozatok között...

Katonai rendfokozatok között hogyan lehet egyre magasabb rangot elérni? Illetve hogyan működik a lefokozás?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném ha hivatalos oldalt linkelnétek vagy olyan mesélne erről aki jártas az ilyesmiben.
2013. okt. 27. 13:47
 1/1 kenlord ***** válasza:

A katonai rendfokozatok között nem tudom hogyan lehet pontosan feljebb lépni, vagyis annyit tudok, hogy ha hosszabb ideje szolgálsz akkor egy idő után automatikusan feljebb fogsz lépni, vagy ha valamilyen kiemelkedőtettet teszel akkor azért is jár nagyobb rendfokozat, (de ez változó) DE tiszt csak akkor lehetsz, ha elvégzed a tiszti főiskolát, egyébként a legnagyobb rendfokozat amit elérhetsz az a szakaszvezető és ha elvégzed a tiszti főiskolát automatikusan hadnagy leszel. A lefokozás pedig úgy működik, ha például parancsot tagadsz dezertálsz(bár ez nem valószínű) vagy megölsz egy katonát a csapatodból(ez se valószínű) vagy ugye van katonai titoktartás, és ha azt megszeged és elmondasz valami titkosat valakinek. Ezekután hadbíróság elé állítanak akik döntenek a büntetésedről, ez lehet lefokozás, vagy esetleg börtön is. linket sajnos nem tudok küldeni, mrt nem találtam semmi bővebb hivatalos lapot, a wikipédiába meg bárki bele tud írni ezért lehetnek benne hülyeségek. Remélem tudtam segíteni


Üdvözlettel:nekrolord

2020. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!