Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi célt szolgál a Yamaha...

Mi célt szolgál a Yamaha dt-ben a karburátor membrán (visszacsapó szelep)?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon fojtásnak tűnik. Lecsavaroztam a két fémlemezkét és így tettem vissza. Utána nagy nehezen sikerült beindítani (a karburátort át kellett állítani) és nem vette a fordulatot. Alapjáraton járt, de amint gázt akartam húzni, még jobban leesett a fordulat és lefulladt. Nem értem minek kell ez annyira neki.


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 28. 22:31
 1/4 baldwin13 ***** válasza:
A motor egyenletes járását szabályozza minden fordulat tartományban.
2013. okt. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó rendben, de én azt látom, hogy a határoló lemez miatt csak egy kis (8mm-es) rés van, ahol be tud áramolni a benzin-levegő keverék. Aztán megpróbáltam egy kicsit kijjebb hajlítani a határolót, de eltört, szóval csak a membránlapocskát tettem vissza és sokkal jobban húz a motor (gondolom most nagyobbra tud nyílni).

Még annyi, hogy ez így árthat a motornak (hogy határoló lemez nélkül tettem vissza)?

2013. okt. 29. 09:30
 3/4 baldwin13 ***** válasza:

Ha így hagyod nagy lesz a fogyasztás és gyengébb a

teljesítmény.

Nekem egy RX 50/75 Apr. van. Ilyen gondjaim voltak nekem is.Sokat spekuláltam vele én is.Rögzítő csavarokat cseréltem,csiszoltam belőlük, stb.,végül ki kellett cserélni az egészet.Az Italmondóból 15500.- volt kiszállítással együtt.

2013. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát sajna egyenlőre ez most marad így. :P

Most így nekem egy kicsit jobban megy, de tényleg megeszi a tankot.

Köszönöm a választ!

2013. okt. 29. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!