Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy írok? (One...

Szerintetek hogy írok? (One Direction fanfiction)

Figyelt kérdés

One Direction rajongóknak ajánlom mert róluk szól. Nem tudom hogy milyen, és hogy miért nem kommentelnek. Szeretném kikérni a véleményeteket hogy milyen? Mert nem tudom.

Itt a blog remélem meg fogjátok nézni légyszi segítsetek hogy milyen?----> [link]



2013. okt. 31. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
ugyan nem olvastam el teljesen meg én khm finoman szólva nem csípem a one directiont, de túl sok benne a párbeszéd ez már biztos. próbálj egy kicsit a szereplők érzéseiről is írni, pl ne csak annyit hogy "Elfogyott a csoki - Szereplő" hanem "Elfogyott a csoki - jegyezte meg Szereplő gondterhelten". na érted hogy értem. :)
2013. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 edemmester ***** válasza:
Nem rossz, de valóban kicsit túlzásba van víve a párbeszéd. Amúgy a történet tetszik, nem rossz ez. Idővel még valószínűleg fog is fejlődni. Sok sikert! Ha kérdésed van, vagy ha segítség kell, akkor írj bátran privátban!
2013. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) és megpróbálom..:)
2013. nov. 1. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Üdv!


Elöljáróban kérek mindenkit, hogy mielőtt veszett lepontozgatásba kezdene, olvassa végig, amit írtam. Köszönöm.


Másodszor: Egyáltalán nem ismerem a One Directiont, persze, biztos hallottam már valahol valamelyik számukat, de sokkal inkább az írási stílus vizsgálata miatt kattintottam.


Észrevételeim:

Tele van központozási hibával. A tagmondatok nincsenek elválasztva vesszővel, a gondolatjel elé csak a ?-t és a !-et szabad kitenni a párbeszédeknél, a pontot nem.

Amennyiben szerkeszthető, ezeknek a javítását mindenképpen ajánlom.

Annak, aki TÉNYLEG ír, tehát nemcsak kommentelget, ilyenek, annak a helyesírást 100%-ban (vagy közel annyira) jól kell alkalmaznia.


Kicsit olyan volt nekem, mintha egy szövegkönyvet olvasnék, a fentiek már említették ezt, nem ragoznám.

Az íráson látszik, hogy a helyzetek a fejedben jóval kidolgozottabbak, azonban azt ne felejtsd, hogy mi nem látunk bele.


A képek segítik, hogy mi is azt képzeljük el, amit te, de szükségtelen. Jelzőkkel lefested előttünk a ruhát, akármit, és mi elképzeljük. Ha az arcunkba nyomsz egy képet, az kidob a történetből. Elidegenít, az ember nem érzi sajátjának, elzárja a képzelőerő szabadságát. Nem az a fontos, hogy az olvasó pontosan ugyanazt lássa, ami a te fejedben van, az a fontos, hogy olyan képet alkothasson magának, ami neki szimpatikus a kulcsszavak, jellemzők alapján.


Plusz.

Engem teljesen összezavart, hogy E/1-ben van végig, hiába írtad ki, hogy éppen kinek a szemszögéből látjuk, nehéz az embernek mindig átkapcsolni az agyát, hogy most 12 soron keresztül XY vagyok, utána 15 soron keresztül ZZ leszek, aztán...


Viszont nem kell összeomlani. Ez egy tipikus kezdő írás. Alakítható. Át lehet írni, kibővíteni, bármi. A második válaszoló írta, hogy ha segítségre van szükséged, akkor írj neki privátban. Ugyanezt szeretném felajánlani. Kicsit átbeszélhetnénk a dolgot mélyebben is, ha van rá igényed. Ez az írás számomra nem tűnt tipikus, "egy bekezdés után bezárom az oldalt, mert csak felhúzom magam" írásnak. Ez egy csontváz, amiből még kisülhet valami igazán jó is.

2013. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!