Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » S. O. s írom kell ircire egy...

S. O. s írom kell ircire egy 2 ÖSSZE Függő mondatot úgy hogy az első mondat hexameter a második mondat pentameter?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az az irci? Először tanulj meg helyesen írni, és az sem árt, ha tudod, hogy mi a hexameter és a pentameter.
2013. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

kedvesem az irci az egy modern kifejezés irodalomra ,és tudom mi a hexameter és a pentameter,mivel előző óránkon a Huszt nevű verset vettük aminek a sorképlete hexameter és 2. sornak a pentameter.

utóirat:ha nem tetszik nem kell hozzá szólni és kész

2013. nov. 5. 16:20
 3/8 aspikami ***** válasza:
Gondolom az "irci "az irodalom, mivel a hexametert és a pentameter irodalmi fogalmak.
2013. nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha még nem késő, itt van egy kétsoros hexa-penta vagyis egy disztichon az az egy időmértékes versforma szabályainak megfelelően megírt mondat.De ezt fokoztam és leoninusnak írtam, ami a disztichon rímes változata.

Témája:egy férfi visszaemlékezése az előző esti randevúra.

Remélem tudod használni,és mond azt hogy te írtad!

Íme a mondat:


Rózsa virággal mentem el este szerelmem elébe,

Ajka vörös ragyogó,csókja beszélt nem a szó.


Üdv.Jenei Debrecenből

2013. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi azt mondom majd hogy én írtam ezért tuti kapok egy 5-ös neked köszönhetően.<3
2013. nov. 8. 21:15
 6/8 anonim válasza:
szívesen és remélem tényleg 5 kapsz rá!
2013. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
elgépeltem,az 5 kapsz rá az 5-öst kapsz rá természetesen.
2013. nov. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
semmi gond nincs ebből :)
2013. nov. 10. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!