Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 24 éves fiú vagyok és még...

24 éves fiú vagyok és még sosem húzták a fogam. Fáj ha húzzák?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy letört 2 éve a fele a fogamnak és fájni kezdett nem akárhogy.A fogorvos gyökérkezelte és nem fájt többé, na de eltelt 2 év és az eltelt 2 év alatt szemem is tönkre van menve, szemhéj gyulladásom és csónya mandula gyulladásom van, de nagyon nagyon csúnya, és se a szemgyulladásomnak se amandulagyulladásomnak nem hatott eddig a két év alatt semmilyen gyógyszer , kenőcs ...semmi.Rájöttem hogy a letört kigyökérkezelt fogam miatt van az egész.Nem fáj,de ha hideget iszok keményen beleüt.Eldöntöttem hogy kihúzatom.Namost... nyugtassatok meg hogy nem fogok betojni.Mert 2 injekció után tán csak nem fogom érezni ugye??? írjon minden olyan akinek volt ilyen sztorija...meg akiknek húztak fogat,...biztos sokan vagytok... én csak üszönte válaszokat akarok.2 injekció után fáj egy olyan fog kihúzása ami nem fáj ugye, és nincs begyulladva??
2013. nov. 9. 22:33
 1/10 A kérdező kommentje:
őszinte* (rossz a billentyűzetem)
2013. nov. 9. 22:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem érzel, csak annyit látsz, hogy a fogorvos kezében egyszercsak ott a fogad.
2013. nov. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem jobb ha nem írom le a sztorimat, ami borzasztó emlék, és még az ellenségemnek sem kívánnám!
2013. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó akkor várjatok,én vagyok a hibás :) ...tehát... az én esetemben fájna???


2 éve csak 2 alkalommal voltam vele gyökérkezelésen, és azokat az idegeket kitépkedte amitől fájt, tehát utána már nem is jártam többet, ebből kifolyólag tudjuk ugye hogy a többi ideg benne van.De nem fáj a fogam cseppet sem csak bele üt a hűvös hőmérsékletű víz is, iszonyatosan.De ez sem zavarna, csak a mandulám a 10x-esére nőtt, nem kapok levegőt tőle jóformán 2 éve,pont azóta hogy gyökérkezelte és a szemeimnek annyi, szemhéjgyulladás, kötőhártya gyulladás, hullik a szempillám és semmilyen kenőcs vagy gyógyszer nem hat.2 haverom van akiknek hasonló baja volt és miután kihúzták a fogukat,, teljesen rendbe jött a szemük.Volt akinek a gyökérkezelt foga miatt, begyulladtak a vállizületei.Tehát nekem fájna? Nem fáj a fogam, csak a hideg beleüt, menyi ideig fogja ráncigálni?? meg két szuri után fájna??

2013. nov. 9. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem 4 fogamat is kihúzták, de egyik se fájt
2013. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyetlen alkalommal fájt a húzás, akkor sem a fog, hanem az alatta levő gyulladt rész.

Rendesen beadott injekciónál nem érzel semmit, legfeljebb valami tompa, nagyon enyhe nyomást, ha cibálják, de semmi kellemetlent vagy kicsi is erőset :) S többnyire igen gyorsan megvan :) Trükkös gyökér és gyönge kis fogorvos esetén lehet lassabb.


(Olyan akad, hogy összeroppan a fog s darabokban kell kiszedni, velem mondjuk sosem történt ilyesmi... De többnyire nem és egy jó fogorvos elintézi, pici tovább tart és nem fáj.)

2013. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tesómnak darabokban szedte ki tegnap mert már el volt halva meg ugye gyökérkezelt fog volt..de el volt halva a foga, kráter nagyságú luk volt rajta és iszonyatosan bűzlött, ezért húzatta ki.De fájt neki... mivel elhalt volt a fog, ezért ugye amikor ráfogott össze is roppant...de darabokban kiszedte... megszabadult tőle.És tesóm szeme helyre jött és mandulája a felére csökkent, hihetetlen de igaz...
2013. nov. 9. 23:01
 8/10 Grielean ***** válasza:

Nekem 22 évesen húzták ki az első (és hálistennek ezidáig egyetlen) fogamat. Hogy őszinte legyek, én az injekciótól paráztam, gondolván, hogy érzéstelenítés után már úgyse sokat fogok érezni, na de azt még igen! Ehhez képest már a szuri alatt is csak valami enyhe nyomást éreztem, nem is szúrást... nem annyira érzékeny az ember ínye, mint anno gondoltam.

Aztán egy injekció elég is volt, pár perc alatt teljesen lezsibbadt tőle a fél arcom. Erre a doki neki is látott. Hát, kellemesnek egyáltalán nem kellemes, viszont fájdalmat egyáltalán nem éreztem.

Szóval ne aggódj! Hidd el, akármilyen kellemetlen is, igazi megváltás lesz, amikor végre kint lesz az a fog :)

(Egyébként én is hasonló cipőben jártam, letört egy darab a fogamból. Annyi különbséggel, hogy nem javasolt gyökérkezelést a doki, mondván, hogy csak ez az egy szuvasodott el, inkább kihúzná, nehogy átterjedjen a többire is)

2013. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát én nagyon paráztam de most jobb érzés hogy írtátok elzsibbad és nem fáj... én azért inkább 2 szurit kérek bele, had zsibbadjon el még fejem is... Túl leszek rajta és lehet a szemem végre helyre jön és a mandulám... csak ez foglalkoztat most..
2013. nov. 9. 23:09
 10/10 A kérdező kommentje:
Most is annyira be van durranva a mandulám és annyira ég hogy megzakkanok, nem tudok vele mit kezdnei, semmi sem hat neki... jégkrémet ennék hogy lehűtse, az meg ugye nincs, pláne összel a hűtőben...
2013. nov. 9. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!