Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon SOS! A munkaügyi...

Nagyon SOS! A munkaügyi központban a mára kapott időpontomra akkor is meg kell jelennem, ha azóta van állásom, amit a munkáltatóm jelentett feléjük?

Figyelt kérdés
Szóval még anno kaptam nov.11-re időpontot, de már 2 hete van állásom, aminek a papírjai rendezve vannak. Ìgy is kötelező a mai megjelenésem? Nagyon köszönöm a segìtséget!
2013. nov. 11. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a dolgot már a munkaviszony megkezdésekor rendezned kellett vna velük!


Ha most erre a 2 hétre is kiutalnak neked lóvét, akkor az nem talált pénz, hanem cumi.

Ha viszont nem kapsz pénzt, és nem mész többé feléjük se, akkor az időpont után 1 héttel (+postázás) kapsz egy határozatot, hogy kivettek a rendszerből, és csá.


Ha eddig nem kaptál határozatot a munkaviszonyod tudomásulvételéről, akkor sztem nem vettek ki a rendszerből, és könnyen lehet, hogy utalják a lét, úgyhogy a helyedben min. egy telefont megejtenék feléjük, hogy "segíj cancel", de vszeg be is kell menni még 1X a mü.központba.

2013. nov. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy! Nem tudom, honnan vetted, hogy a munkáltatód jelenti feléjük. A munkáltatónak nincs ilyen irányú kötelezettsége, sőt, ezt meg sem tehetik helyetted. Egyedül te jelentheted be, hogy elhelyezkedtél, írásban. Erre 8 napod van, tehát máris kifutottál. Ha ellátásod folyamatban van, az elég kellemetlen, mert valószínű már utaltak is, így visszakövetelés lesz.

Tehát: Menj be a kirendeltségre, és jelentkezz ki sürgősen.

2013. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam a kirendeltségen, pályakezdő regisztrált munkanélküliként helyezkedtem el, közvetítőlapot is kértem ki, amit a munkáltatóm vitt nekik vissza, és mondta, hogy nekem már nem kell rendeznem semmit, november elsejétől pedig hivatalosan is elkezdtem dolgozni. Ma nem tudok bemenni, felhívni sem tudom őket...
2013. nov. 11. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Az már úgy esetleg más lehet... Ha a közvetítőlapon az volt rajta, hogy felvesz, akkor jó eséllyel lehet, hogy elfogadták azt bejelentésként. De ha nem kapsz ellátást, akkor ne aggódj.
2013. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van szerződésem, meg ilyen nyomtatványom:munkáltatói igazolás a munkavállaló nyilvántartásba vételéről, igazolás a foglalkoztatói bejelentésről. E-mailben nem tudok velük kapcsolatba lépni? Dolgozom ma, telefon pedig sajnos nincs nálam.
2013. nov. 11. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!