Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakinek azt mondom,...

Ha valakinek azt mondom, hogy: Nem is gondoltam azt, hogy hülye vagy, akkor most ezzel leszóltam?

Figyelt kérdés
Én tényleg nem akartam lehülyézni az illetőt, de ez a vita megy már köztünk vagy 3 napja, hogy most én őt lehülyéztem holott nem!! Segítsetek... Szerintetek tényleg lehülyéztem?
2013. nov. 15. 18:03
 1/4 anonim válasza:
Nem. Csak műhiszti az egész. Ha nem hülyézted le akkor nem hülyézted le. Nincs ezen mit vitázni. Műbalhé.
2013. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szövegkörnyezetben, és milyen hangsúllyal mondtad. A "nem is gondoltam azt" jelentheti azt, hogy most sem gondolom, de azt is, hogy most már azt gondolom. Példák:


Milyen csinos lett a Jutka! Nem is gondoltam azt, hogy ilyen szépen le fog tudni fogyni. (Persze most már azt gondolom, hiszen látom, hogy lefogyott.)


Látom, milyen jól megoldottad ezt a feladatot. Nem is gondoltam azt, hogy hülye vagy! (Eddig sem gondoltam azt, és most sem gondolom.)

2013. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat köszönöm szépen, és még természetesen várok javaslatokat, véleményeket :) Na szóval a szövegkörnyezet meg kb. úgy nézett ki, hogy németül gyakoroltam vele, és nagy vonalakban annyi, hogy megkérdeztem tőle, hogy értette-e amit írtam, mert ha nem akkor lefordítom (ezáltal is tanul). Ő írta, hogy értett mindent, mert ő okos. Erre én: Nem is gondoltam, hogy te hülye/gyengeelméjű vagy.

És erre ment a felháborodás hogy őt én most lehülyéztem. Aztán haverja meg váltig állítja, hogy én nem tudok magyarul se, meg németül sem, mert szerintem én nem szóltam le...


Tudom, kicsit gyerekes a helyzet, de már kikészítenek, és akkor is bebizonyítom, hogy nem jól fogják fel a dolgot, és nem csak én gondolom így...

2013. nov. 15. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem ha tökéletesen elmagyarázod, hogy miért van igazad, akkor sem fogják ezt beismerni, úgyhogy fölösleges próbálkoznod. Persze addig eljuthatsz, hogy a fejükben belül elismerjék, de kötve hiszem, hogy nyíltan is megmondanák.
2013. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!