Mi az a orgasm?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már el xd
2013. nov. 17. 10:51
 1/4 anonim válasza:
Orgazmus!
2013. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én se tudom, nekem se volt még :D
2013. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor egy bögre kakaó után egy jóízűt böfögsz. De ilyet nem illik társaságban csinálni.
2013. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Túl gyerek vagy ehhez a szóhoz ha nem tudod mit jelent. Elélvezni egyébként.

Itt egy wikipédia idézet: "Az orgazmus a nemi aktus tetőpontja; a nemi szervek szexuális ingerlése által kiváltott rendkívül intenzív pszichológiai és fizikai örömérzet, kéjérzet. Az orgazmus euforikus lélektani élmény, melyet önkéntelen testmozgások, izommozgások, megemelkedett pulzusszám, vérnyomás és szapora légzés kísér. Az orgazmus során illetve azt követően a szervezetben neurohormonok (oxitocin és prolactin) termelődnek, amelyek az orgazmus utáni kellemes testi állapot fenntartásáról gondoskodnak néhány percen keresztül. (A kifejezés a görög οργασμός („izgalom”, „duzzadás”) szóból származik. Az orgazmust szokásos esetben (egyben a legkönnyebben) a férfiaknál a pénisz, nőknél a klitorisz közvetlen ingerlése váltja ki, mely történhet szexuális együttlét (más néven közösülés vagy szeretkezés) vagy autoerotikus szexuális tevékenység (más néven önkielégítés vagy maszturbáció) során. A szexuális kultúra részeként gyakori a szexuális partnerek egyidejű orgazmusára való törekvés, azonban ez sok esetben nehezen megvalósítható a nők és a férfiak eltérő szexuális, fizikai adottságai miatt."

2014. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!