Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Holnap TZ-t írok angolból!...

Holnap TZ-t írok angolból! Segítsetenétek?

Figyelt kérdés

Azt egyszerű múlt, folyamatos jelen, egyszerű jelen......

Valaki elmagyarázná h-h kell megkülönböztetni egy feladatban?

És mi a különbség az are és a did között?


Pl ezt miért igy kell??


Belinda, what ARE you WEARRING?

My new dress. DO you LIKE it?

Calm down. Why ARE you YELLING at me?

Pls segítsetek!!!!!



#iog
2013. nov. 17. 16:10
 1/4 anonim válasza:

egyszerű múlt (past simple)isből-was lesz areból-were lesz olyan mint az egyszerű jelen csak múltban volt /már megtörtént.Személyes névmás után áll!


folyamatos jelen(present contionus)ving,taking stb. személyes névmás után áll!


egyszerű jelen(present simple) személyes névmás után IS ny,fiú,semleges)ARE(te ,mi,ők).Személyes névmás után áll szintén.

Remélem tudtam segíteni ..sok sikert:)

2013. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Tulajdon képen ez egyszerű csak meg kell érteni.

Amikor -ing es alakot használunk az azért van mert most ebben a pillanatban történik pl.:Belinda, mit viselsz? ez a példamondat és ezt most kérdezik, szóval most ebben a pillanatban a beszélgetés pillanatában történik.

a folyamatos jelen az mindig, vagyis rendszeresen történik pl.: minden reggel 6 órakor kelek. (i wake up 6 o'clock every morning) amúgy vannak segítőszavak amik segítségével el tudod dönteni, hogy a mondatod egyszerű vagy folyamatos jelen. pl.:egyszerű: now, at the moment, ...

folyamatos: every day, every morning, ...

csak ezt tudom jól elmagyarázni bocsi a többit én értem de elmagyarázni már nem tudom.. sorry :s

2013. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

sok sikert holnapra! :$ /\

|

2013. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm mindenkinek remélem vhogy megértem ha sokat nézegetem xD
2013. nov. 17. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!