Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szlovákia Tornala-ra szeretnén...

Szlovákia Tornala-ra szeretnénk holnap kimenni. A szlovák emberek nagyon ellenségesen viselkednek?

Figyelt kérdés

Szeretek kézimunkázni, és már több embertől hallottam, hogy kb. 1/3 árért tudnék venni horgolócérnát és horgolótűt. Az anyagi helyzetem katasztrófális, legalább egyszerű, olcsó hobbimnak hódolhatnék.

Bánrévénél Tornala-ra szeretnénk átmenni, kb. 30-35 km. Rövidáruboltba, esetleg Tesco-ba.

Mire számíthatok? Mert már most stresszelek, hogy durvák és lekezelők lesznek. Nagyon remélem nem ennyire szörnyű a helyzet, mint ahogy félek tőle.



2013. nov. 22. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Le fognak géppuskázni, négyfelé vágnak, betesznek a füstölőbe, majd megesznek.


A szlovákok is emberek. Semmivel sem ellenségesebbek, mint mi az ide látogató szlovákokkal szemben. Barmok mindenhol vannak, de általában nincs mitől tartanod.

2013. nov. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de már lemondtuk az utat :)

Egyébként ... tisztában vagyok vele, hogy sok ember okot is adott rá, hogy utálják a magyarokat .... de én sosem adtam okot a környezetemben.

Csak ott a bibi, hogy engem szeret Murphy :)))))

2013. nov. 22. 11:44
 3/8 anonim válasza:
Mégis miért gondolod, hogy bármitől/bárkitől is félni kellene? Itt élek (mármint Szlovákiában) 35 éve és még senki nem bántott. Komolyan megírhatnád honnan veszel ilyeneket!
2013. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
És újra én...megnéztem, Tornalja lakosainak 62 százaléka magyar. Nagy valószínűséggel az összes üzletben tudnak magyarul is, vagy ha mégsem, akkor legalább megértik.
2013. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:

Tornalján (magyarul így), lehet hogy nem is találkozol olyannal aki nem tud magyarul. És azt a cérnát olyan boltban keresd amelyikre az van írva: GALANTÉRIA.

Ha esetleg nem tudnának magyarul, ami nem valószinű: A horgolócérna szlovákul "háčkovacia priadza" (hácskovacia priadza) , de a cérna az niť (nyity) amit úgy ejtenek arrafelé hogy "cverna". ☺ A horgolótű az "ihla na háčkovanie". A többség biztosan jobban tud magyarul mint szlovákul. Persze olyan rendesen palócúl beszélnek ott, de ha olyan közel laksz akkor te is tudsz úgy, ha úgy szólsz észre sem veszik hogy nem vagy odavalósi ☺.

2013. nov. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mustafa ... amiket írtál nagyon hasznosak, köszönöm !

Meme ... valamikor 33 éve (nagy pocakos hassal, terhesen) voltam még az anyukámmal, mert ott nagyon jó minőségű pelenka volt ...vagy lehet, hogy van is .... nem eladásra vásároltunk, hanem a saját babámnak. Azt nem írom le, hogy mennyire megszivattak a határnál, az anyukám du. 5-re ment dolgozni, és egy idegen hozta el Kazincbarcikára. Én visszamentem az első faluba, ott leraktam az 1 db lábast és egy melegítőt, a pelenkákat és a kifogót, úgy tudtam átjönni a határon, és ezek az idegen szlovák emberek vették a fáradtságot, és áthozták nekem a határon ezeket a dolgokat.

Viszont a boltban minden eladó arcára kiült az utálat és megvetés ! Na és az "azért sem fogok neked segíteni" kifejezés. Igaz, ez 33 éve volt, azóta csak Betléren és Krasznahorkán jártam várnézőbe.

Én végtelenül sajnálom, hogy a két nép között ilyen súlyos megvetés és rosszindulat van! Sajnos van a világban elég baj, nem az egymás iránti utálattal és "kiba...-sal" kellene foglalkozni !!!!

És azzal is tisztában vagyok, hogy a magyarok is igen ocsmányul tudnak viselkedni (csak ne menjek messzebb... pld. a külföldön munkát vállaló magyarokkal is legjobban a magyar vezetőik csesznek ki ... de nem is akár hogyan).

Sajnos néha szégyellem, hogy magyar vagyok, bár én soha senki tyúkszemére nem léptem, és közismerten udvarias és segítőkész ember vagyok.

Hogy az utat most lemondtuk egyrészt a félsz miatt, másrészt anyagi okok miatt ... mert sajnos most még ez is gond.

De szeretnék kijutni egy rövidáru boltba ... még nem tettem le róla.

2013. nov. 29. 07:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem viselkednek ellenségesen. Többször jártam már Szlovákiában, nem volt semmiféle probléma. Sosem várom el, hogy egy szlovák állampolgár tudjon magyarul, mert elvégre nem Észak-Magyarországon vagyok, hanem Szlovákiában.

Ha nem provokálod őket nem lesz gond. Kár volt lemondanod.

2013. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
Kérdező, sajnos mostanában nem megyek arra tifelétek, de ha jövőre arra vetődnék, nem nagy kitérő, viszek neked. Komolyan.
2013. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!