Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Indíthatok e kártérítést?...

Indíthatok e kártérítést? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy a minap kaptam egy rendőrségi idézést amiről fogalmam sem volt hogy mire véljem.

mindenesetre bementem és kiderült hogy egy ismerősöm az én személyi adataimat mondta be.

ez még hagyján de új lenyomatot és fényképet is vettek és senkinek nem tűnt fel hogy a képen szereplő személy az nem én vagyok ezért tévesen gyanúsítottak meg de emiatt kirúgtak a munkahelyemről és több mint 11 ezer forintba került csak a hazajutásom ez úgy végett a kérdésem az lenne hogy ez esetben élhetek e kártérítéssel? csak komoly válaszokat légyszi



2013. nov. 25. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

OTT, a rendőrségen kellett volna azonnal elindítanod, jegyzőkönyvet felvetetned a feljelentésedről!

Most már csak jogi úton (ügyvéd bevonásával) tudsz polgári peres eljárásban kártérítési pert indítani

2013. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

és ha a helyszínen kértem volna a kártérítést azt gondolom az is kis idő mire lezajlik az ügy?

De így polgári peres eljárásnál hivatkozhatok arra hogy nem megfelelően járt el a hatóság és ez esetben nekem kereset kiesést okozott ezzel az ügyhöz kapcsoloódó rendészeti szerv?

2013. nov. 25. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!