Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » GE : General Electric. Dolgozi...

GE : General Electric. Dolgozik ott valaki? Milyen hely? Pontosan mivel foglalkoznak? Van felvétel?

Figyelt kérdés
Múltkor arra utaztunk feltűnt a logója, és az Imagination at work felirat. Nagyon megtetszett, utánaolvastam. És nagyon érdekelne. Már írtam is nekik, munkával, munkahelehtőséggel kapcsolatban, de válasz nincs. Értem is mert kinek van rám ideje. :)
2013. dec. 1. 21:39
 1/10 Salamon Bálint ***** válasza:
Melyik divizió? Hol?
2013. dec. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bárhol. Mert nem sok infóm van magáról a cégről sem. Nekem csak megtetszett. És érdekel.
2013. dec. 1. 21:58
 3/10 Salamon Bálint ***** válasza:

Ezt írják a honlapjukon:

"A GE 1989 vége óta sikeresen működik Magyarországon, mára a cég mind az öt fő üzletága aktív hazánkban. Jelenleg a GE a legnagyobb amerikai munkáltató (több mint 13 000 munkatárs), és befektető, valamint az egyik legnagyobb exportőr Magyarországon, melyhez hozzájárul több mint 2 000 kulcsbeszállítója is.

A GE XXI. századi energiaipari-, szállítási-, egészségügyi- , vízkezelési- és világítástechnikai megoldásai az infrastrukturális fejlesztéseken keresztül hozzájárulnak Magyarország versenyképességének növeléséhez.

A GE hazai tevékenységének kulcsa a partnerekkel, a helyi közösségekkel, az üzleti és tudományos közösségekkel, valamint a kormánnyal való együttműködés."


Nagykanizsán fényforrásgyártás folyik, jellemzően betanított munka.

2013. dec. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Na akkor egy pár szót a terror házáról. :)


Nagyjából 1700-1800ember dolgozik a telephelyen Mo. keleti részében. Természetesen minimál bérért és kipréselve belőlük a legtöbbet.

8órából 10 perc+2*5 perc szünet. A bejáratnál forgókapus check rendszer, ami figyeli, hogy ki mit lop ki a gyárból (első a bizalom) :) és a szünetben egyeszerre 100-150ember menne ki. Szóval a 20 perc szünet is inkább csak 10.

A tavalyi évben 50 mérnök adta be a felmondását 52hét alatt. Idén 19-en csak, amin meg is lepődtünk.

Megelőző karbantartás nincs. A gépeket halálig járatjuk, de úgynevezett "projectek" kapcsán felújítjuk.

Termelés és minőségügy azt sem tudja, hogy hol van. :) Semmi nincs digitalizálva csak papíron vannak adatok. Kb.: 20-25-os a selejtarány (nesze neked 6sigma) :D


Nem nevezek meg telephelyet, de a többiről jobbakat hallottam.

2013. dec. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Húú ez kár :) Pedig olyan szimpi volt . De akkor kb ugyanolyan lehet mint a mi gyárunk.
2013. dec. 5. 07:52
 6/10 anonim válasza:
Karacsonyi aji sincs. Eléggé gáz. Ez màr minősít egy céget.
2013. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na igen ez alapján tényleg kegyetlen hely. Akkor a kérdEsem aktualitását vesztette. Nálunk legalabb van egy pici karacsonyi ajandek.

Örülök hogy írtatok sajàt tapasztalatokat is. Abból tanul az ember. A weboldaluk alapjàn azt hittem, végreeee egy jobb hely.

2013. dec. 6. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk függ attól is, hogy milyen területet választ az ember a GE-nél. Pl pesten és szegeden képfeldolgozással foglalkoznak.


"A Budapesten és Szegeden kiépült világszínvonalú kutató-fejlesztő központban jelenleg több mint 200 szoftvermérnök dolgozik.


A GE Healthcare hazai kutatás-fejlesztési központjának célja a rák és az érrendszeri megbetegedések elleni küzdelem. Az egészségügyi szakemberek munkáját olyan fejlett képalkotó szoftverekkel segítjük, amelyekkel az orvosok a kóros elváltozásokat korábban és pontosabban diagnosztizálhatják. Így eredményesebb kezelést tudnak biztosítani, ami egyrészt javítja a betegek életkilátásait, másrészt csökkenti az egészségügy költségeit is. Amellett, hogy ezek a termékek a világ összes országában a legmagasabb minőséget képviselik, hazánkban a régióra jellemző kardiológiai és onkológiai népegészségügyi helyzet miatt különösen fontos szerepük van."

[link]


Itt persze már jelentős fizetéseket adnak az informatikusoknak. Egyszer olvastam, hogy itt bőven az átlag IT fizetés felett adnak. (az átlag ilyen nettó 4-500)

2015. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Off. a biztonsági őrök mennyit keresnek a GE nel?és milyen munkabeosztásban?
2015. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az ózdi gyáregységben a napokban bek@kált egy ember mert nem engedték ki WC-re. Ilyen hely a General Electric.
2016. júl. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!