Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti nem gondolkoztatok még el...

Ti nem gondolkoztatok még el azon, hogy mennyivel jobb lenne (a rengeteg nehézségek, és a szakadatlan elvárások ellenére is ) Magyarországon élni, ha az emberek csak egy kicsit figyelnének oda egymásra?

Figyelt kérdés

Most őszintén... példákon keresztül ismertetem, hogy mire is gondolok pontosan:


1, Van egy benzinkút, és egy sorban két töltőpisztoly van, egymástól kb 3 m.-re. Én ha tankolni megyek, mindíg jó előre állok, és az autó tanksapkája kb az első benzinpisztolynál van, mivel gondolok a többi tankolni szándékozókra is. Mivel ugye kb 3 m van a kettő közt, így egy másik autós még vígan tud tankolni, de vannak olyanok, akik már eleve a két benzinpisztoly közé állnak, így a rá következő autósnak muszáj megvárni, míg ő tankol, kifizeti, és távozik.


2,

Miért ciki átadni a helyet egy terhes nőnek, már állni is alig tudó idős nőnek ?! (jó, az más, mikor a vénasszony követeli, sőt még gorombáskodik is, akkor én se szoktam neki átadni, még azért se)


3, most nyissátok ki a szemeteket, talán én magam sem hittem volna el, ha nem a saját szememmel látom:


egy épp szolgálatban lévő rendőr látta, hogy egy idős nő kínlódik a csomagjaival, aki szállna fel a buszra. Odament, és segített neki feltenni a csomagjaikat, erre két állaTpolgár elkezdett röhögni, hogy rendőr létére milyen megalázó.


...és még írhatnék számtalan példát. Szóval a lényeg: Ezek nagyon kis dolgok, szinte 15 másodpercbe se kerülne sokszor, mégis valamilyen szinten megkönnyítené mások életét...



#hbtrehtrj
2013. dec. 6. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, elég komoly gondok vannak itt a fejekben. Én ugyanide sorolom a környezetünkkel való bánásmódot is. Nem kerülne pénzbe a járda vagy utca helyett szemetesbe dobni a szemetet meg a csikket, mégis úgy néz ki az egész ország, mint egy nagy szeméttelep. Sajnos az emberek nagy része önző és igénytelen, és ez tényleg nem pénzkérdés.
2013. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Sajnos ezek a magyarok már nem azok akik egykor még büszkék, erősek és figyelmesek voltak. Rengeteg mindent megoldana egy olyan erős összetartás ami még régen volt, például közvetlenül Trianon után vagy még korábban. Elég ha megnézel egy régi filmet...hogy abban milyen szépen beszéltek egymással az emberek, tisztelték egymást a hasonló és különböző neműek is. A férfiak udvariasak voltak és a nők is nőiesek, gondoskodóak és kedvesek. Ma meg az illemszabályokon is csak röhögnek..
2013. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!