Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelenz az ha valami anti?...

Mit jelenz az ha valami anti? Hogy annak az ellentéte ami előtt kiteszik? Akkor milyen lenne az anti-Föld?

Figyelt kérdés

2013. dec. 6. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Értelmetlen?
2013. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én értelmezésem szerint ellentéteset, ellenzőt jelent.


Pl. Anti-alkoholista - elítéli és kerüli az italt, és iszákosakat.

2013. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anti- : valami ellen, valamivel szemben


Tipikus keverés az "aszociális" és "antiszociális" szavak használata. Az első eset hiányt jelent (aszociális - szociális kapcsolatok hiánya jellemzi, például ha valaki depressziós, magába forduló), míg a második a társadalomellenes jelző (szociopata, társadalomra veszélyes, például idegbetegek, gyilkosok vonása lehet). Vagyis akinek épp rossz a hangulata annak lehet aszociális időszaka, de attól még nem lesz valaki antiszociális.


Másik tipikus rossz használat a szimpátia és ellentéte. A görög-latin előtagoknak vannak párjaik amivel lehet ellentétes szavakat képezni. Például együttérzés - empátia, közöny - apátia. A szim- párja az anti-, és nem az un-. Ezért a szimpátia ellentéte az antipátia. A köznyelvben mégis elterjedt a szimpatikus és unszimpatikus használat a szimpatikus-antipatikus helyett.


Tudom hogy nem ezt kérdezted, de szerintem ezek érdekes dolgok. Ezekből következik az anti-Föld dolog is. Ez egy főnév, így nem is tudod előtaggal képezni, a kérdés így értelmét veszti. Csak filozófiai értelemben az anti-Föld a Földdel szemben álló dolog lenne, a fantáziádra bízva hogy ez neked mit jelent (figyelembe véve a Föld mint bolygó meghatározását, mivel nem a társadalomra kérdeztél. Ha egy bolygót képzelsz el egy antiszociális társadalommal, ott egymást ölnék az emberek, míg el nem fogynak)

2013. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elottem szolon nagyon szeopen levezette.

Kulon hala neki hogy megemlitette az antipatikus/unszimpatikus kerdeskort is.


Kerdesedre valaszolva - elmeleti sikon mozogva - szerintem az anti-Fold az egy antianyagbol keszult Fold lehetne. De lehet akar egy szervezeti egyseg megnevezesenek is resze. Pl.:anti-Fold Koalicio - azaz kulonfele urlenyek szovetsege a Fold ellen :D

2013. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!