Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez a Candida-gyógyászos...

Ez a Candida-gyógyászos reklám, miért azt írja, hogy a candida-gyógyászok gyűlölik ezt az embert? Amikor nem is egy ember van a képe, hanem egy nő!

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést inkább beszéld meg a kedves anyukáddal!
2013. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A nők is az emberi fajhoz tartoznak.

Volt történelmi időszak amikor a férfiakat nevezték embernek, a nőket pedig "csak" nőnek (azaz nem ember, hanem nő, mintha alacsonyabb rendű lenne), de ettől függetlenül mai értelmezésben ha valakit emberként határozol meg, biztos rákérdeznek hogy férfire vagy nőre gondoltál. A reklám sem téved.


Vagy trollkodni próbáltál?

2013. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem akartam trollkodni, csak nekem ez olyan furcsa. Miért nem az írják, hogy a candida-gyógyászok gyűlölik ezt az asszonyt vagy ezt a nőt?

Persze, hogy a nők is azt emberi fajhoz tartoznak, de mégsem szokták őket így nevezni.

2013. dec. 11. 21:22
 4/20 anonim ***** válasza:

Így van. Ember az férfit (is) jelent. Ekkor a nő az a "némber" (nem ember).


Ma már talán kevésbé használatos így de azért teljesen ez még ma se változott meg.

2013. dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem akartam trollkodni, csak nekem ez olyan furcsa."


Az elmúlt száz évben egy barlangban éltél?

2013. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem éltem barlangban, tisztában vagyok vele, hogy a nők is az emberi fajhoz tartoznak, így biológiai értelemben véve helyes egy nőre azt mondani, hogy ember. De köznapi, köznyelvi értelemben szerintem nagyon szokatlan.

Például az angol man szót szokás embernek fordítani, de a woman szót nem. Vagy a falunkban szokták a nők azt mondani, hogy "nem tudom, hol van az emberem, lehet lement a kocsmába", utalva ezzel a férjére, de olyat még sohse hallottam, hogy egy férj nyilatkozna így a feleségéről.

A városban is szokás a fiatalok körében azt mondani egy havernak mondjuk, hogy "ember mi van veled, te tök hülye vagy!", de ilyet egy lánynak nem mondunk.

Az ember latinul homo, és az ebből származó homoszexuális szót is csak férfiakra alkalmazzuk.

Ezer ilyen példát lehetne még hozni!

Különben nem vagyok nyelvész, nem értek hozzá, egyszerűen csak ahogy megpillantottam a reklámszöveget éreztem ezt a furcsa ellentmondást, ami a kép és a szöveg között van.

Ezért voltam kíváncsi mások véleményére, hogy ők nem érezték e ezt?

2013. dec. 13. 16:04
 7/20 anonim ***** válasza:

"Az ember latinul homo, és az ebből származó homoszexuális szót is csak férfiakra alkalmazzuk.

Ezer ilyen példát lehetne még hozni! "


De ez a példa egészen konkrétan hibás. A homo- előtag hasonló jelentésű, és semmi köze a homo jelentésű ember szóhoz.

Emellett a homoszexuális szót alkalmazzák nőkre is. Legalábbis itt, amerre én lakom.

Az ember = férfi jelentés lehet, hogy még nem kopott ki a nyelvből, de attól még szexista. Pont.

2013. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szexista :-D

Csak mert te így ítélted, mi? :-D

2013. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Oké hetes!

Lehet, hogy ez a példa nem volt helyes, de hoztam én más példákat is!

Nyilván azért nem cáfoltad, mert el is ismered te is, hogy a köznyelvben az ember szó az férfit jelent.

Szerintem ebben semmiféle szexizmus nincsen!

Egyszerűen csak hülyén hangzik, hogyha egy nőre azt mondjuk, hogy ember! Ezért furcsa ez a reklámszöveg is!

2013. dec. 14. 13:33
 10/20 anonim ***** válasza:

"Nyilván azért nem cáfoltad, mert el is ismered te is, hogy a köznyelvben az ember szó az férfit jelent. "


Nem cáfoltam. Mert tényleg van ilyen jelentése, és nem vagyok nyelvész, hogy megmondjam, hogy mennyire elterjedt. Abban a "köznyelvben" pedig, amit én megtanultam, ez a jelentése az ember szónak másodlagos és kicsit régies. Te nyilván egy másik köznyelvet tanultál, ahol még jobban élnek a szexista fordulatok. Ennyi.

2013. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!