Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hóból lehet-e ivóvizet készíte...

Hóból lehet-e ivóvizet készíteni állatok számára?

Figyelt kérdés
Merthogy alapból nem jó inni. De ha vmi sót teszek bele vagy egyebet? Külterületen vagyok, a vizet hordani kell, ami télen babrás. Eddig esővíz volt, de ugye már tél van. Kutya, macska, kecske, tyúk van, rengeteg víz fogy. Ha a hóból meg lehet ezt oldani, az pompás lenne. Ötlet?

2013. dec. 16. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A hó az nem desztillált víz! A felső légkörben is ugyan úgy megtalálhatóak a szennyező anyagok, só részecskék, mit az eső vízben. Egyébként rengeteg állat csipedi a havat, ha éppen az itató be van fagyva!

Most azt, hogy nem jó inni azt nem tudom honnan veszed, mert maga a hó ami nem jó, mert fagyási sérülést okoz, és lehűti a szervezetet, de ha felolvasztod, teljesen tiszta vizet kapsz, amit ha megiszol akkor nem leszel szomjas!

De ha jónak látod egy kis sót szórhatsz bele, de ne túl sokat!

2013. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grielean ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy víznek felolvasztva bármi baj lenne a hóval. Anyu, nagybátyám, nagyszüleim régi meséiben is sokszor említik, hogy télen többek között azzal is próbáltak spórolni, hogy olvasztott hóból főztek teát vagy levest, és semmi bajuk nem lett tőle.
2013. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha. Hát nagyon köszönöm! Ezt nem tudtam. Valahogy úgy emlékeztem, hogy mintha a hóban nem lenne ásványi anyag. De nagyon köszönöm, akkor megoldódott a problémám. További szép napot mindenkinek! :)
2013. dec. 16. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszönjük neked is! Ha gondolod, amikor elkezd leesni a hó, akkor Bács megyéből én szívesen neked adom ami a környéken landol! :D
2013. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:DDD
2013. dec. 17. 00:38
 6/7 anonim válasza:
Sőt van hogy a nyusziknak hógolyót gyúrok és berakom a ketrecbe, nagyon szivesen eszik télen. A tyúkok is csipegetik ha van hó. Víznek kiolvasztva nagyon jó csak tiszta legyen. tehát ha lapátolod akkor ne a földig merítsd a lapátot hanem csak a tetejéről szedd és mindig csak a friss havat mert hamar koszolódik, főleg ha kezd olvadni.
2013. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2013. dec. 19. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!