Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet anyakönyvezni...

Hogyan lehet anyakönyvezni egy nevet ami még nincs magyarországon? A kislányom februára várjuk és a Deneira nevet szeretnénk neki adni!

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a nemzetiség rovathoz nem a magyart írod be, hanem bármi mást, (örmény, görög, akármi...) akkor olyan nevet adhatsz neki, amilyet csak akarsz. Ezt sehol nem fogják ellenőrizni, annak vallod magad, aminek csak akarod.
2009. nov. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Miért akarsz kitolni a gyerekeddel?Adj neki normális nevet,amivel nem fogják csúfolni az iskolában majd.Nem hiszem,hogy ezt engedélyeznék ,de ez helyes is.
2009. nov. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez a név :)
2009. nov. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az illetékes anyakönyvvezetőhöz kell menni a kéréssel, aki felveszi a kapcsolatot a nyelvtudományi intézettel. Aztán vagy engedélyezik vagy nem. Deneira... ezt szerintem simán engedélyezni fogják.
2009. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egy barátom is bevezetett egy nevet, nem volt neki könnyű, mesélte, jóideg mászkált a papírok, engedélyek után. Anyakönyvvezető biztos tudja a módját, kb. mint ahogy az előttem szóló leírta....
2009. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Magyar Tudományos Akadémia illetékes eldönteni, hogy engedélyeznek-e egy nevet. Ami náluk szempont, hogy úgy kellen ejteni, ahogy írjuk, ha ez nem valósul meg, akkor csak fonetikusan lehet, illetve, hogy egyértelmű legyen a névből, hogy férfi vagy női név-e. Szerintem ezt engedélyezni fogják.
2009. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és asszem fizetni is kell érte valamennyit. Utána viszont már bárki szabadon adhatja ezt a nevet.
2009. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek: ilyen régen volt, ma már nincs. Ma a nemzetiségiek a magyar mellett a nemzetiségi listáról is választhatnak.
2009. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

szia sikerült anyakönyveztetni a deneira nevet?

ha igen akkor mikor van a névnap?

2017. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!