Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire megbízható a ebay?

Mennyire megbízható a ebay?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendelni az ebay-ról és az lenne a kérdésem mennyire megbízható,mennyi rá esetleg a vám,és azt kapom e méretben stílusban amit rendelek?Aki rendelt már kérem ossza meg a tapasztalatát!Köszönöm.

2013. dec. 19. 09:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Én személy szerint nem ajánlom, rendeltem már nyakkendőket amik soha nem érkeztek meg, a paypay disputeból pedig kifutottam, és így nem tudtam vissza kérni a pénzem. Ha úgy döntesz, hogy még is veszel valamit informáld le az eladót, nézd meg a róla alkotott visszajelzéseket, és csak is nyomon követéssel kérd a csomagot. A vámra akkor van nagy esélyed, hogy ha dhl vagy fedex vagy valami nagyobb kézbesítő társaság hozza ki a terméket, pl ems, china post, singapor post eddig soha nem vámoltak még meg ha ezek hozzák ki a csomagot a dhl nél mindig megvámolnak, illetve nyomtatványt is kell külön kitöltenem, továbbá telefonon jeleznek, hogy mikor hozzák ki a megrendelt terméket, hogy otthon legyél.
2013. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

A keresőt nem ártana használni. Csak én vagy 5 azonos kérdést válaszoltam meg eddig.


Az e-bay csak összehozza az embereket, de nem vesz részt a kereskedésből. Nem az e-bay-től rendelsz, hanem alkalmi vagy profi eladóktól.


Maga az e-bay teljesen megbízható, a paypal rendszer is.

Csak az eladó lehet kérdéses. Annak kiválasztásában pedig hatékony segítséget kapsz a többiektől.

Eladók és vevők kölcsönösen értékelik egymást. Pozitív, negatív és semleges lehet ez, illetve szöveges megjegyzés is.

Olyantól vásárolja, akinek már sok eladása volt, s nincs negatív értékelése.

Teljesen véletlenszerűen kiszúrtam egyet példának.

[link]


99,2% pozitív értékelést kapott, 856 eladása volt eddig. Ez elég jó arány. Ilyeneket keress.


Ha a termék az Európai Unió területéről érkezik, akkor nem kell vámot fizetni érte. Ha az unión kívülről, vámköteles lehet. Arra is figyelni kell, hogy nem az eladó lakhelye az érdekes, mert vannak akik csak közvetítenek. Pl. németországi az eladó, de Kínából rendeli meg neked. Ez esetben vámot kell fizetni. Ha egy kínai kereskedő német árut kínál Németországból, akkor nincs vám.

A látatlanban vásárlásnak mindig van kockázata, s nem is tehet róla egyik fél sem. Ha a fentiek szerint választasz eladót, akkor bízhatsz abban, hogy azt kapod, amit rendeltél. De hogy valóban azt is szeretted volna, már más kérdés. Ilyesmire gondolok: 100% gyapjú pulcsit rendelsz, de csak akkor derül ki, hogy szúr, amikor felveszed. Ez természetes, nem hiba, csak nem tudtad, vagy nem gondoltál rá.

A magyar törvények szerint az internetes vásárlástól 8 napon belül indoklás nélkül el lehet állni. A nemzetközi viszonylatra nem tudom milyen szabályok vonatkoznak.

2013. dec. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem beszélek igazán angolul,így nem tudom pl azt hogy ezek a ruhák használtak e vagy raktárból jönnek stb...

Igy van 1-2 dolog amit szeretnék,ha esetleg valaki megnézné meg köszönném!

[link]

következő

[link]

2013. dec. 19. 09:56
 4/15 anonim ***** válasza:
A ruhák újak, viszont arra kérdezzél rá, hogy regisztrált légipostával jönnek e amit nyomon lehet követni. Bár ennyi pénznél szerintem igen de minden félle képen kérdezd meg a vásárlás előtt.
2013. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet sokat segített:)

Annyit esetleg,hogy itt az ebay-on úgy van,hogy regisztráljak és utána tudok privát üzenetben kérdezni az eladótól?

Megkérdezem amit írtál és ha azzal jön az a jó vagy ha nem akkor hadjam?Elnézést de most kezdem ezt a dolgot..

2013. dec. 19. 10:04
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdeztem, majd ha vissza ír leírom. Viszont Ausztrál dolárban van feltüntetve az ár érdemes ebben fizetni PayPal-el, mivel ha nem kapod meg a terméket akkor vissza követelheted a PayPal-en keresztül.
2013. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%
Júniusban rendeltünk,de azóta sem érkezett meg!
2013. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

HI, yes. will ship on registral airmail .

but shiping time may take 2-5 weeks to Hungary. because it may delay about Christmas and new year holiday.


thanks


- nacmal


(Nekem korrektnak tűnik!)

2013. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen valóban annak!Egyenlőre megfogadom a tanácsaitokat(tanácsod) és olyantól rendelek aki már régóta van fent és sokat rendeltek tőle jó sok pozitív véleménnyel.Nézelődök még mert az alapnál kezdem,első lépésem a PayPal kártya utána járása és olvasása lesz.Lehet lesz még kérdésem.Köszönöm még egyszer!
2013. dec. 20. 20:41
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes lenne tudni, hogy kik pontozták le a másodikat. Részletes, alapos, segítő, s teljesen kielégítő válasz.
2013. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!