Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék német katona?

Hogyan lehetnék német katona?

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Most már sehogy.
2013. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tényleg? A NATO miatt? És amiért ennyire leépítették?
2013. dec. 20. 14:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Poénnak szántam, de egyben komoly is.

Magyarnak születtél (gondolom), ezért nem lehet te már német katona. De egyébként sem valószínű, hogy ha nem vagy német állampolgár, akkor jelentkezhetnél.

Tudsz németül? Kaptál már valamilyen kiképzést? Melyik hadosztály, fegyvernem érdekelne?

2013. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen magyarnak születtem. Igazából főképp az állampolgárság megszerzése miatt mennék katonának, de ezek szerint más a rendszer, mint az USÁ ban.

Sajnos angolt tanultam, de érdekel a német nyelv.

Főképp gyalogos hadosztály érdekelne. A G36 os gépkarabély tökéletes fegyver.

2013. dec. 20. 21:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaptam kiképzést, de lehetőleg csak egy országnál szolgálnék, másrészt nem hiszem, hogy szeretik ha az ember egyik országból a másikba megy katonának. Ha lehetséges ez egyáltalán.
2013. dec. 20. 21:27
 6/8 anonim válasza:

Ha csak német állampolgárként lehetsz :


Ezek a civilekre vonatkozó szabályok, lehet, hogy ha be akarsz lépni a seregbe, akkor van valami egyéb.


[link]


Új állampolgárság megszerzése



8 év jogszerű tartózkodás Németországban, biztos jövedelemforrás (kivételt képeznek természetesen a szociális juttatások), a német nyelv ismerete, álampolgári eskü és feladott eredeti állampolgárság.

A német jogrend szerint a német állampolgárság megszerzését az előző állampolgárságról való lemondástól teszik függővé.

Az idegenekre vonatkozó törvény szerint a honosítási procedúra leegyszerűsítését egyes kategóriákba tartozó emberek esetében, megszabja, hogy ezek le kell mondjanak vagy el kell, hogy veszítsék eredeti állampolgárságukat.

Ettől eltérően előírják még, hogy bizonyos körülmények között az eredeti állampolgárságot meg lehet őrizni, akkor, amikor az arról való lemondás lehetetlen vagy különösen nehéz (például amikor a lemondás lehetséges feltétele a katonai szolgálat teljesítése). Az állampolgárságra vonatkozó törvény nem rendeli kifejezetten alá egy idegen honosítását ennek a személynek az előző állampolgárságáról való lemondásához, de gyakorlatban az adminisztráció, mely elbírálási joggal rendelkezik, nem fogad el olyan honosítási kérelmeket, melyek kettős állampolgársághoz vezetnének, csak rendkívüli esetekben.

2013. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Régebben rendőr lehettél nem német állampolgárként is, ez 10 éve volt, azóta nem tudom változtattak-e a törvényeken.


Valaki olyan kellene, aki ismeri a törvényeket. Van az ottani BM-ben egy barátom, megkérdezem.

2013. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy segítetek!:)
2013. dec. 22. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!