Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eltört itthon az egykaros...

Eltört itthon az egykaros csaptelep tudnátok esetleg vlmi ötletet adni a javításra?

Figyelt kérdés

Ha eggyáltalán javítható.

a probléma az lenen h bárhogy nyitogatom nem folyik a víz.

felnyitom és magától lecsúkódik szóval biztos h eltört. pedig csak elzárni akartam és utána már nem birtam kinyitni..

erről lenne szó : [link]



2013. dec. 20. 22:51
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ha még nem oldódott meg a dolog, nézhetünk egy gyors vizitet ha gondolod. Amúgy ha ez lecsukódik magától az két dolgot is feltételez, egyik hogy valamitől laza maga a kar (belül nem szorul): Másik hogy talán nincs víznyomás mert valami eltömítette a csap előtt. A víznyomás ugyanis kicsit megfeszíti az alkatrészeket is.
2013. dec. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:

Az előzőhöz még.. ha bárhogy de lecsukódik saját súlyától azt még az üzletben se látni ahol nincs bekötve sem a víz hálózatra.


Ha szerencséd van csak a betétet kell cserélni. Ha még kell írjál és mondom hogy szedd szét, betét kivesz/megnéz. Ha kell elviszed venni egy ugyanolyat és az kb 2-3 e Ft.

2013. dec. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hello. igen mgé fent áll a probléma.

Nos épp fürödtem és folyt a viz, elősször nem birtam elzárni majd sikerült de többet nem nyilt ki. szétszedtem leszedtem a falról. de nem birom kiszedni a belsejét ilyen réz hüvejbe van benne 2 kis fog van a peremén amit kis kalapács meg csavarhúzó segítségével próbáltam letekerni de nem sikerült egy helyen lepattant egy kis darabka, de nem akadályoz semmiféle müködést. szóval nem hasadt el. és most ott tartok h nem birom szétszedni. megköszönném a segítségét a szétszerelés elméletében :D

2013. dec. 21. 14:03
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
Fu na akkor majd sűrűbben idenézek. Tudsz fotózni? Az meggyorsítaná a dolgot. Amúgy nem igazán kell semmit sem feszegetni általában. Max egy kis vízkőből adódó mértékig.
2013. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
Akkor gondolom a kis kék/piros műanyagot leszedted, és alatta a csavart meglazítottad így a felső rész lent is van.
2013. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ott akkor kéne lennie egy lapos csavarnak, gyűrű alakú csavar. Azt kéne egy csőfogóval megfogni, mert laposfogóval nem tudod átérni. Kalapáccsal is lehet próbálkozni de ha erősen be van csavarva kényes hogy csak sérül.


Keress valami csőfogót ami átéri az egészet és csavard le. Ott alatta van a betét amit ki tudsz venni utána.


Ott meg kéne nézni a betétet is kívülről látszik e bármi sérülés. Nem törött e és ilyenek ami látszik. A csaptelep fém testét is nézd meg majd belülről ott látszik e szemre ami nem okés, erős kopás, törés stb.


Ha semmi szét lehet szedni magát a betétet, de azt nagyon óvatosan. A betét két oldalán szoktak lenni műanyag pöckök és kicsi csavarhúzóval kipattinthatóak. De tudod ez kényes, ha letörik újat kell venni. Aztán szétszedésnél majd apránként az egymásra épülő darabokat, hogy össze is tudd tenni. :) Ha kerámia betétes annak a kerámia részét még kézzel se érintsd mert annak totál tisztának kell lennie.


Ha ennyire vacak kétlem hogy csak vízkő lenne, de nézd meg, ha nagyon sok rajta akkor ecetes vízben áztatni az alkatrészeket. Ott el kéne inkább legyen törve így ahogy mondod.

2013. dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Azt a betét rögzítő gyűrűt kéne lecsavarni.

[link]

2013. dec. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

A betét meg így néz ki pl belülről. Nem egy bonyolult dolog.

[link]


Talán abban tört le valami amit nem lehet a karral már működtetni, így önállóan hol zár hol nyit.

A betét kb 2000 .- de érdemes nézelődni mert máshol ugyanaz 3000 akár.

2013. dec. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
Amíg sikerül kicsavarni nézd meg így a betét tetején az állító kar négyzet alakú elemét. Hogy mennyire mozog jól, akadozik e? Annak így víznyomás nélkül elég simán kéne mozognia. Nem akadhat, nem lehet reszelős a mozgatáskor és ilyenek. Meg rázogasd meg lötyög e az egészben bármi is, mert annak se kéne. Ha lötyög benne az törés.
2013. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!