Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyenek szerintetek ezek a...

Milyenek szerintetek ezek a blogok?

Figyelt kérdés

Mind a kettőt én szerkeztem.Hogy tetszik?

[link]

[link]



#internet #weboldal #blog #íróitehetség
2013. dec. 22. 10:33
 1/5 Német_Tibor válasza:

Designon még van mit csinálni, a tartalmat azt majd kielemzi más.


Tippek:

- A zűrös tini oldalán az első hasáb túl széles, azt mindenképpen visszább kéne venni, meg a fejlécbe tehetnél egy képet.

- Melanieson szintén a fejlécet kéne rendbe rakni, vagy valahogy a háttérhez igazítani...

2013. dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló is megírta, hogy a design még enyhe javításra szorul, bár az se baj, ha Neked ilyen egyszerűen tetszik. :)

Kicsit jobban figyelj oda a helyesírásra, a vesszők, szóközök legyenek jó helyen. Ezen kívül olvasd át még legalább egyszer, mielőtt kiírod, ugyanis többször láttam benne, hogy néhány szót véletlen elütöttél a billentyűzeten, így valami furcsa képződmények keletkeztek értelmes szavak helyett. Valami olyasmi is dereng, hogy pár mondatnak egyszerűen semmi értelme sem volt, nem voltak ragok, stb.

A tartalom már más tészta. (Előre szólok, hogy nem akarok gúnyolódni/bosszantani Téged. Tanácsokat próbálok adni és leírni a véleményem.)

Melanie naplóját meglehetősen furcsának találtam. A képen lévő lány már kinéz legalább kb. 15-nek, de mintha egy 11 éves kislány naplóját olvastam volna. Legnagyobb gondja az életben, hogy nem tudja rendesen megválogatni a barátait, így az, akivel valójában nem is ápolt szoros, bizalmas kapcsolatot (hidd el, észre lehet venni, ha a másik fél nem annyira szimpatizál veled), végül egy sunyi szemét. Szerintem nem teljesen logikus a gondolkodásmódja sem. Ha például velem történne ez, inkább örülnék, hogy minél előbb megszabadultam attól a kétszínű dögtől, és ha - nem úgy, mint a főszereplő - nem egy hisztis gyerekként gondolkodnék, innentől nem is érdekelne, mi történik vele. Ha annyira fontos lenne a dolog, esetleg tájékoztatnám arról, hogy mennyire alávalóan és undorítóan cselekedett, inkább szólt volna, hogy "bocs, aznap programom van".

Egyébként...

"Elővettem a magazinom, amit valahogy a táskámba raktam,és elkezdtem olvasni.

Erre a matek tanár oda szól nekem:

-Miss McRider (,mert ez a vezeték nevem)én értem,hogy most érkezett,de talán megtisztelhetne a figyelmével!Már értem miért van a hátsó padban.Mert olyan szemtelen!

Erre persze mindenki elkezdett röhögni.De,hogy miért azt nem tudom."

Ezen a ponton szinte én is dőltem a röhögéstől. Kedves főhősnőnknek tényleg képe van az első óráján (ezek szerint rendkívül szembetűnően) magazinját olvasgatni, utána pedig nem érti, hogy miért nevetik ki. Egy kicsit lassú észjárása van, nem gondolod? :D

A második blog se bűvölt el nagyon, hogy őszinte legyek. (Csak kíváncsiságból: miért mindig Chicago? :D) Amikor ezt olvastam, rögtön az jutott eszembe, hogy ez a lány meg 12 helyett valahol a hétévesek szintjét súrolja agyilag. Már megint a problémás barátnők, akik elárulnak, meg legyőznek tornaórán és csúnya dolgokat mondanak! Neeeee! De gonosz!

A lényeg (és ez mindkét blogra vonatkozik), hogy a főszereplők apró, gyerekes dolgokon idegesítik fel magukat, azután hasonló dolgokkal állnak bosszút. (lásd: tapossuk össze annak a cuccát, akit nem kedvelünk)

Ha beletennél legalább valami okot, ami tényleg olyasmi, amiért egy ember bosszút esküdhet, az máris dobna valamicskét a történeten.

Az is bökte egy kicsit a szemem, hogy gyakorlatilag mellőzted a leírásokat. Szerintem fontos lenne, hogy akár csak egy-két dolgot, de valamicskét tudjunk a szereplők, helyszínek kinézetéről. (nem gondolok ezzel oldalas ecsetelésekre, csak egyszerű apróságokra, amiket esetleg rejtve teszel a szövegbe, pl. hosszú, barna haja össze-vissza csapkodott, miközben épp marhaságokról prédikált.) Szóval bármi, de sokan úgy olvasnak a legkönnyebben, hogy elképzelik az író által lefestett képet. Na most: ha nincs ilyen kép, azzal nem lehet sokat kezdeni.

Amúgy semmi bajom az írásstílusoddal (vagyis nem az én világom, nem ilyen típusú firkálmányokat olvasgatok szabadidőmben, de ezt egy mai, átlagos tinilány szemszögéből nézve mondom), van benne humor. Néhány egyszerű reform után egész élvezhető is lehet.


De a legfontosabb: ha élvezed, folytasd, írj tovább, fejlődni fogsz! Ne érdekeljen azoknak a véleménye, akik olyanok, mint én! (Úgy értem, egyszerűen nem olyan lányoknak íródott ez, akiknek hozzám hasonlóan legnagyobb álmuk, hogy Batman-unikornis-varázsló-írók legyenek és autogramot kapjanak az érmelléki kuglófembertől.) Egy blognak nem feltétlenül az a célja, hogy népszerű legyen, hanem, hogy egyszerűen az írás által "add ki magadból a gőzt". Még mindig értelmesebb hobbi, mint a kockulás, vagy a porcicatenyésztés (pedig az utóbbit én is komoly szinten űzöm xD). Remélem, segítettem. :) A továbbiakban is az Erő legyen veled!

2013. dec. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most néztem vissza, hogy mennyit írtam. Egy pillanatra még én is megrémültem magamtól. Bocsi a hosszú ecsetelgetésért és még egyszer sok sikert a továbbiakhoz! :3
2013. dec. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Namostmár...

Jövök én :)

Az "Egy zűrös tini naplójából" blog számomra unalmas és felettébb helytelen. Amint előttem is mondták, van egy pár elírás. Az előttem való válaszoló egy kissé "engedékeny" volt veled szemben. Vesszők helyesírására: [link] OLvasd át az oldalt!!


A történetben nem jutottam el sokáig, mert megúntam... Mi érdekes történhet egy 12 éves tini életében?! Kaland, szerelem, csalódás... ugyan már! Feltételezem te is 12 éves lehetsz, ha ennyi idős a föszereplőd. Mert általában idősebb írók nem igazán írnak történetet egy 12 évesről :)


A Melanie's diary blogban: a történet elmesélőjét kábé tíz évesre tippelném... Nekem nem tetszik. Tipikus tucat történet... Minden harmadik blog ezzel a szöveggel kezdődik. Új suli, anya elment otthonról, a csaj késésben van... Ezt most minden olyan tininek mondom, akinek a történetében ezek a dolgok is bennevannak: SZAKADJATOK KI EBBŐL A TÉMÁBÓL! Egyvalaki elkezdi, és akkor mindenki folytatja. ne majmoljátok egymást! itt az egyediség számít, nem az, hogy hasonlíts a másikra.


Még lenne mit mondanom mind két blogról, de akkor a egész nap itt ülnék :)

Pl: a számokat írd betűvel legalább 2000-ig. és ez egy szabály!

belinkelem neked ezt az oldalt, ami segítségedre lehet a fejlődésben, ezért ne undd végigolvasni: [link]

2013. dec. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*meguntam
2013. dec. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!