Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért arra használják az...

Miért arra használják az emberek a vitatkozást, hogy saját gyűlöletvágyukat kiéljék?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert lusták gondolkodni.
2013. dec. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egyetértek!
2013. dec. 22. 18:43
 3/9 A kérdező kommentje:

Félelmetes, hogy mennyi logikátlan érv hangzik el egy-egy vitában.

Mintha a logikusság nem is lenne követelmény, egy érv helyessége szempontjából.

Mintha egy érv helyességét az döntené el,hogy milyen érzelmi hatást vált ki!

2013. dec. 22. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a Freudi tudomány egy szinten megrekedt, nem ment tovább. Ő azt állította, hogy a szexuális ösztön elfojtása okozhat pszichés problémákat. Igaza van, de én ezt továbbléptem, és azt állítom, hogy a gyűlölet is minden lény alapvető ösztöne, amelynek kiélése szintén szükséges, mert egyébként pszichés problémáink adódnak. Hiszen mi történt volna az emberiséggel, ha ősemberként nem érzett volna gyűlöletet a kardfogú tigrissel szemben, és azt mondta volna neki, cicc.. cicc.. cicuska, hadd simogassalak meg. Nyilván ma a tigrisek lennének a főemlősök, mert az emberiséget felzabálták volna. Annak köszönhetjük létünket, hogy tudunk gyűlölni!


Ám a gyűlöletösztönünket, ahogy a szexuális ösztönünkkel tesszük, civilizáltan, kulturált módon kell kiélni. Például: olvasással, filmnézéssel, a szomszéd gyalázásával stb. de semmiképpen nem itt a Gyakorikérdések fórumán, mert a Moderátor haragvó pallosa lesújt! Nekem itt a gumó a fejemen.

2014. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

" Hiszen mi történt volna az emberiséggel, ha ősemberként nem érzett volna gyűlöletet a kardfogú tigrissel szemben, és azt mondta volna neki, cicc.. cicc.. cicuska, hadd simogassalak meg."


Szerintem nem érzett gyűlöletet a kardfogú tigrissel szemben. Egyszerűen csak küzdött, harcolt és életben maradt. Nem gyűlölte, hanem legyőzte a természetet az ember, hogy emberként élhessen. De ettől még szeretheti, szerethetné a természetet.


Az, hogy nem megyek Afrikába az oroszlánok közé és nem próbálom meg megsimogatni őket, az nem azt jelenti, hogy gyűlölöm az oroszlánokat. Sőt, szeretem az oroszlánokat, és ha rajtam múlna, megőrizném természetes életterüket, hogy a saját igényeiknek megfelelően élhessenek.


A gyűlölet nem azt jelenti, hogy ha valami engem megtámad, akkor az ellen védekezem.

Az ősember OKKAL nem simogatta meg a kardfogú tigrist, voltak saját céljai (túlélés) és felismerte, hogy a tigris veszélyt jelent számára a céljai megvalósításában. Ez még nem gyűlölet.


A gyűlölet ott kezdődik, ha valaki iránt OK NÉLKÜL, vagy mondvacsinált okból, olyan érzéseket táplálok, aminek semmi pozitív hatása nincs sem az én életemre, sem a többi ember számára.

A gyűlölet egy érzés élvezése, hogy a másikat lenézhetem, hogy magamat többnek gondolhatom, hogy a másiknak rossz érzést okozhatok, hogy a másikban lerombolhatok valamit.


A gyűlölet negatív hatással van arra, aki érzi. Megbetegítő érzés. Mégis ezt gyakorolják az emberek nap mint nap.

Minden lehetőséget megragadnak, hogy gyűlölködjenek.

Miért?

2014. jan. 10. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves #5-ös! Van akinek a bokája ficamodik ki, Neked, sajnos, a gondolkodásod.


Ezt írtad "Szerintem nem érzett gyűlöletet a kardfogú tigrissel szemben." A pszichológia alapjait taposod a tudatlanság sáros csizmájával! Az embernek minden cselekvéshez MOTIVÁCIÓRA van szüksége, egyébként kataton skizofrénként, meg sem mozdul, azaz - a példánál maradva - megeszi őt a kardfogú tigrisállat.


Próbáljuk ki! Gyere ki velem az udvarra, keljünk birokra. Ha nem utálsz engem eléggé, akkor biztosan én győzök, és Isten irgalmazzon Neked, megrendelheted a koporsódat!

Te meg simogatsz engem?:

- Icuripicuri, drága cicamicuskám, cupp, cupp cupp.

Hát, Darwin forog a sírjában! Nem így tökéletesedett az emberiség, igenis, gyűlölni kell! Olyan ez, mint a sport, amely szintén karbantartja az egészséget.


Örülök, hogy meggyőztelek.

2014. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Az embernek minden cselekvéshez MOTIVÁCIÓRA van szüksége, egyébként kataton skizofrénként, meg sem mozdul, azaz - a példánál maradva - megeszi őt a kardfogú tigrisállat.

"


Igen motivációra van szükség a cselekvéshez, ebben igazad van.

Csak azt felejted el, hogy motiváció sokféle lehet, nemcsak a gyűlölet.

A példánál maradva: te azt mondod, hogy a gyűlölet a motiváció, szerintem meg a túlélési vágy.

Egyáltalán nem kell gyűlöletet érezni, SŐT, akkor még kisebb is az esély a túlélésre: hiszen ha gyűlölet van az emberben, az sok energiát vesz el és a figyelem egy részét leköti. Így egy küzdelemben csökkennek az esélyek.


Gyűlölet nélkül az ember mindenben jobban tud teljesíteni.


Persze vannak emberek, akiknek a gyűlölet az életük, az mozgatja őket és úgy érzik, hogy gyűlölet nélkül nem tudnának élni.

Ezek az emberek tulajdonképpen csak lusták. Lusták szeretni és különféle elméletekkel próbálják alátámasztani, hogy miért "szabad" gyűlölködni.

Csak az önzés és a kényelemszeretet az, ami a gyűlöletet MOTIVÁLJA.


"Ha nem utálsz engem eléggé, akkor biztosan én győzök"


Állj ki egy tapasztalt harcművésszel! Meglátod, hogy semmi gyűlölet nem lesz benne, mégis fél kézzel térdre kényszerít.

Nem a gyűlölet a döntő, hanem a koncentráció, a másikra való odafigyelés és a felkészültség.

A gyűlölet csak görcsössé tesz és rontja a teljesítményedet.


"Olyan ez, mint a sport, amely szintén karbantartja az egészséget."


Már egyre inkább köztudott, hogy a negatív érzelmek (mint például a gyűlölet) a lehető legveszélyesebb lelki tartalmakat jelentik az ember számára. Nemhogy nem egészséges hanem súlyos betegségek okozója.

A gyűlölet arra is rossz hatással van, akit gyűlölnek de arra még inkább, aki gyűlöletet érez.

Aki sportot űz a gyűlöletből, és nem kísérli meg legyőzni (nem elfojtani hanem legyőzni), az lassú öngyilkosságot követ el.

2014. jan. 10. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező köszönöm nézeted kifejtését. Mi most egy kicsit vitatkoztunk. Azt kérdezted:


"Miért arra használják az emberek a vitatkozást, hogy saját gyűlöletvágyukat kiéljék?"


Mondom vitatkoztunk, és nem gyűlöltük egymást. Remélem, tiszteletben tartjuk egymás nézeteit.

2014. jan. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Természetesen!:)

Üdv,


a kérdező:)

2014. jan. 11. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!