Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan válasszunk műtermi...

Hogyan válasszunk műtermi fotózáshoz illetve kreatív fotózáshoz fotóst?

Figyelt kérdés

#fotós #fotográfus #műtermi fotós #kreatív fotós #kültéri fotós
2013. dec. 23. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az attól függ mit szeretnél vele fotóztatni. :)

Ha esküvői képeket szeretnél, akkor a műtermet szerintem felejtsd el.

2013. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két külön műfaj, mire kell? Esküvőre vagy "csak" párfotózás? Műterembe és esküvőre teljesen más technika, személyiség kell, érdemes műtermi VAGY esküvői fotóst keresni. A jó esküvői fotós elsősorban riportfotós, de kicsit showman (hogy mozgassa az embereket), picit erőszakos, de mindezt megnyerően teszi. Technikai felkészültsége tökéletes. Szerintem az esküvői fotós az egyik legnehezebb műfajok egyike.

A műtermi fotózás - ha azt egy párnak készítik, nem kereskedelmi megrendelésre - kevésbé gépigényes, szerintemtalán könnyebb műfaj, ott a személyiség nem ennyire kritikus, bármi ismételhető. Mindkettőt nehéz jól csinálni, de esküvőre én csak komoly referenciás fotóst alkalmaznék, kezdőkkel nagyon meg lehet járni. Műteremben nem veszíthetsz sokat, ha nagyon gáz, amit összehozott, balházol és nem fizeted ki, másnap elmész máshoz.

2013. dec. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!