Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segítene kijavítani?

Valaki segítene kijavítani?

Figyelt kérdés
Családról kellett írni angol órára de nem vagyok benne biztos hogy helyesen fogalmaztam meg amit akartam.

2013. dec. 25. 15:12
 1/3 A kérdező kommentje:

I come from a small family. I live with my parents and my brother. My parents are a factory workers in Budapest. My mum likes to cook delicious cakes, and my father likes to play computer games. My brother is six years old. He likes to annoy me, but we really love each other. Sometimes I play with my brother.

I haven't got a lot of cousins. I have got two or three cousins.

My family seldom is together. But if we are together, we usually go to famous places in this country. For example the Metropolitan Big Circus in Budapest.

2013. dec. 25. 15:13
 2/3 doracell ***** válasza:

Kevés hiba van benne, abból is az első pl. tuti csak elgépelés: My parents are factory workers, nem kell névelő.

A második meg nem hiba végül is, de inkább 'bake delicious cakes', mint 'cook'.

Ez sem hiba, de inkább 'Sometimes I play with him', természetesebben hangzik. Ugyanígy 'I have got only two or three,' nem kell bele a 'cousins', de maradhat is, ha neked úgy tetszik jobban.

Ami hiba: a 'seldom' a létige után jön. 'Family' ebben az értelemben (tehát nem elvont főnévként, hanem mint emberek egy csoportja) többesszám: My family are seldom together. 'Rarely' kicsit gyakoribban használt, mint a 'seldom', de utóbbi is tökéletes.

És az utolsó megint nem hiba, de jobban hangzik úgy, hogy 'But when we are together...'.

2013. dec. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm segítségét!
2013. dec. 25. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!