Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Parkolási büntetést befizettem...

Parkolási büntetést befizettem, most mégis 70. 000Ft-ot követelnek! Kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Üdv!


2011.08.12.-n megbüntettek parkolásért.17.-én befizettem a 6000Ft-os bírságot,átutalással.23.-án visszautalták a pénzt.Eltelt 2 hét,majd jött egy 19.000ft-os bírság.Betelefonáltam,azt mondták írjak email.Írtam nekik,akkor megkértek,hogy utaljam el 5 napon belül egy másik számlaszámra,másnap elutaltam,és le is igazolták,hogy megérkezett!Majd 2012.-ben kb egy év múlva küldtek egy levelet (közjegyzőtől),hogy tartozásom van,fizessek be kb 30.000Ft-ot! Sem telefonon,sem emailba nem értem el őket,így gondoltam valami tévedés,vagy átverés lehet. Most karácsonykor kaptam egy levelet (már a végrehajtóktól),hogy már 70.000Ft tartozásom van,és sürgősen fizessem be,vagy jönnek foglalni! Nem értem miről beszélünk,mikor a büntetést időben rendesen befizettem!!!Ők visszaigazolták,akkor miről beszélünk?Megvannak az emailok,az utalás adatai,minden!Kihez forduljak?Lehet végrehajtási kifogást írni 15.000Ft-os illetékkel. Még azt is én fizessem.....hol élünk???



2013. dec. 27. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindent ami igazolja hogy te időben befizetted a tartozásodat (utalási adatok,mindent)

Fénymásold le, és küld el a végrehajtónak, egy levéllel együtt, hogy te mindent rendeztél, ki van fizetve amit igazolni is tudsz. Innentől kezdve nem érzed jogosnak a követelésüket, és járjanak ők utána. Ha egyszer már fizetve volt, akkor nincs miért követelőzni.

2013. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,de akkor ezt csak a hivatalos végrehajtási kifogásban tehetem meg nem? Mert csak ezt a lehetőséget jelölte meg a végrehajtó,vagy fizessem be a bírságot. Annak pedig 15.000Ft-os illetéke van!
2013. dec. 28. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!