Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Parkolási büntetést befizettem, most mégis 70. 000Ft-ot követelnek! Kihez lehet fordulni?

Üdv!

2011.08.12.-n megbüntettek parkolásért.17.-én befizettem a 6000Ft-os bírságot,átutalással.23.-án visszautalták a pénzt.Eltelt 2 hét,majd jött egy 19.000ft-os bírság.Betelefonáltam,azt mondták írjak email.Írtam nekik,akkor megkértek,hogy utaljam el 5 napon belül egy másik számlaszámra,másnap elutaltam,és le is igazolták,hogy megérkezett!Majd 2012.-ben kb egy év múlva küldtek egy levelet (közjegyzőtől),hogy tartozásom van,fizessek be kb 30.000Ft-ot! Sem telefonon,sem emailba nem értem el őket,így gondoltam valami tévedés,vagy átverés lehet. Most karácsonykor kaptam egy levelet (már a végrehajtóktól),hogy már 70.000Ft tartozásom van,és sürgősen fizessem be,vagy jönnek foglalni! Nem értem miről beszélünk,mikor a büntetést időben rendesen befizettem!!!Ők visszaigazolták,akkor miről beszélünk?Megvannak az emailok,az utalás adatai,minden!Kihez forduljak?Lehet végrehajtási kifogást írni 15.000Ft-os illetékkel. Még azt is én fizessem.....hol élünk???

Keress kérdéseket hasonló témákban: parkolás, büntetés, jog, végrehajtás, végrehajtó, bírság

2013. dec. 27. 18:36  Privát üzenet  

A válasz

Mindent ami igazolja hogy te időben befizetted a tartozásodat (utalási adatok,mindent)

Fénymásold le, és küld el a végrehajtónak, egy levéllel együtt, hogy te mindent rendeztél, ki van fizetve amit igazolni is tudsz. Innentől kezdve nem érzed jogosnak a követelésüket, és járjanak ők utána. Ha egyszer már fizetve volt, akkor nincs miért követelőzni.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2013. dec. 27. 18:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ,de akkor ezt csak a hivatalos végrehajtási kifogásban tehetem meg nem? Mert csak ezt a lehetőséget jelölte meg a végrehajtó,vagy fizessem be a bírságot. Annak pedig 15.000Ft-os illetéke van!

# 2/2Időpont 2013. dec. 28. 09:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Posztereket hol lehet nyomtatni? (tudom hogy pénzért nyomtatnak valahol, de mégis hol? )
S. O. S! Elapadt a tejem, de mégis van még benne. El fog múlni?
Szerintetek érdemes megvenni 10 e ft-ért egy használt HD bakancsot, ami kicsit kopott, de még jó állapotban van? No tudom h ezt mindenkinek magának szíve joga eldönteni, de mégis?
Praktikerben mégis milyen kategóriában és milyen elnevezéssel keressem a krisztallizált aszkorbinsav-granulátumot?
Aludtam, mégis én úgy éreztem, hogy nem aludtam semennyit, a "testem" viszont teljesen kipihent volt, ez normális?
Ki tudná nekem megmondani, hogy mennyibe kerül egy olcsó, de mégis minőségi építkezés?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!