Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért bűnhődnek azok a személy...

Miért bűnhődnek azok a személyek, akik részt vettek Jézus keresztrefeszítésében? Itt gondolok Júdásra, Pilátusra.

Figyelt kérdés
Nos, amit nem értek az annyi lenne, hogy miért kerültek pokolra (feltéve, ha oda kerültek) olyan "bűnért, amit a próféciák szerint meg kellett tenniük, hogy Jézus meghallhassona az emberek bűneiért. Egyszerűen nem értem, hogy Júdás, aki még bűntudatában fel is akasztotta magát miért lenne a pokolban. nem akarok vallásháborút indítani, csak választ szeretnék kapni, mégha erre senki sem tudhat biztosat. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. dec. 29. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Én durván nem vagyok vallásos de pl úgy tudom az öngyilkosság eredendő bűn eldobod azt az életet amit "istentől" kapsz. De amúgy ennyiben ki is merül a vallás ismeretem.
2013. dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Skotis Jean válasza:
100%

Kedves Anonimvs! Szerintem nem került Júdás a pokolba! Söt a Mennyországba kerül. Erre Jézus tett ígéretet!

(Máté 19.27-29)"Akkor Péter vette át a szót: "Nézd mi mindenünket elhagytuk és követtünk Téged. Mi lesz hát jutalmunk?" Jézus így válaszolt: "Bizony mondom nektek, ti, akik követtetek, a megújúláskor, amikor az emberfia dicsőséges trónján ül, ti is ott ültök majd vele tizenkét trónon és ítélkezni fogtok Izrael tizenkét törzse fölött".

Tehát Jézus mondta, hogy mind a tizenketten ott lesznek a Mennyországban. Ha meg akarod érteni, hogy miért, akkor olvasd el "Gy.A. Miért?" cimű könyvét.

2013. dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
a biblia nem is tanitja poklot , Judà pedig nem követte Jèzust mert ugye elàrulta , lènyegèbe hozzàjàrult Jèzus halàlàhoz. Azok kerülnek a mennybe akik halàlukig hûsègesek voltak pl Pàl apostol. Pèter, Jànos. stb
2013. dec. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értel, de hogyha szegény júdásnak pont az volt a sorsa, azt kellett tennie, hogy elárulja, miért kerult a pokolba? Úgy értem, ha nem árulja el, akkor jézus nem hal meg, ezaltal nem torolve el az emberek buneit, vagy en nem értem?
2013. dec. 30. 10:30
 5/9 Skotis Jean válasza:
100%
Honnan az értesülésed, hogy Júdás a pokolba került? Leírtam Máté 19. 27-29. idézetét, amiben egyértelmű ígéretet tett Jézus, hogy mind a tizenketten ott lesznek vele a mennyben. Mind a tizenketten! Azért ajánlottam " Gy. A. Miért?" című könyvét, mert nem csak ennek a magyarázatát, hanem minden "miértre" választ kapsz.(A könyvet megtalálhatod: Magyar Menedék Könyvesházban, Püski Kiadó és Könyvesházban, Líra boltokban stb.)
2013. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Jezus nem judas miatt halt meg !!!jezus ugy jott e foldre hogy tudta hogy keresztre fogjak feszitenni...mat elore tudta hogy mi fog ra itt varni... szten judas is csak egy eszkoz volt hogh az iras... amit az ur megirtatott hogy beteljesūljön!!pl jonas tortenete is hasonlo.... vagy jozsef tortenete.... oty van pl jozsef.... amikor a tesyverei kutba dobtak meg eladtak .. akkor is az urnak celja volt ezzel hogy elkeruljon toluk esmegmuyasa az ur joszefen keresztul hogy hatalmas az ur... joszef engedelmeskedett az urnak..es a leg szegenyebb pillanatba joszef volt a leggazdagabb az hr aldasa ez is.... stb... vagy jonas: amikor engwdetlenul el akart relytozni az urtol,fel szallt egy hajora...es akkora vihar lett a tengeren hogy tudta ezy az ur csinalja

.. azt mondta dobjatoj ki a gengerbe es talan igy meg menthetitek az eleteteket. Bedobtak es be kapta egy cethal

... es nem halt meg stb... az ur mindig tudja hogy mi mi ert van... nekunk sokszor erthetettlen... de az ur tudja a miertet!!! Judas is csak kosertesbe esett ugy mint bar melyk kereszteny ember... vag mint eva es adam...

2014. ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ka.ka.o válasza:

Bár valószínűleg már nem aktuális, de!


Tegyük fel, hogy én megmondom, hogy holnap esni fog az eső. Vajon én idéztem elő az esőt? Nem.


Azzal, hogy én megmondom, hogy mi lesz, nem biztos, hogy azt jelenti, hogy én irányítom, hogy úgy legyen. Ezt is jelenthetné, de nem feltétlenül kell ezt jelentenie.


Ugyanígy: az, hogy Isten megjövendölte, hogy ez így fog történni, nem jelenti azt, hogy ő irányította, hogy így történjen. Az előre tudás nem jelent előre elrendelést.



A VÁLASZ ENNYI VOLT, CSAK KIEGÉSZÍTÉS KÖVETKEZIK


Olyan is lehet, hogy Isten irányítja az eseményeket. Például amikor Ábrahámnak előre megjövendölte, hogy az ő magja, vagyis az utódai rabszolgaságba fognak menni, de aztán visszatérnek (1Mó 15:13-16), akkor Isten beleavatkozott, hogy ez megtörténjen. Ő mentette meg a népét.


De az előre tudás nem feltétlenül jelent előre elrendelést. Hiszen szabad akaratot adott nekünk.

2017. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 világvége1 ***** válasza:
Akik valamilyen módon részt vettek gyilkosságban, azok bűnrészesek. A bűnösök pedig a pokolba mennek (mindenki, akinek bűntudata van – Júdás is). Jézusnak nem kellett meghalnia a kereszten, csak Isten tudta előre, hogy így lesz, és felhasználta egy célja eléréséhez (hogy jobb hely legyen a föld annak, aki viszont sohasem vétkezett).
2020. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Viszont Isten és jézus kicsit ugyanaz, Isten fia, de isten maga. Ha mondjuk vígan elél 80 éves koráig és természetes halált hal, is ment volna a prófécia?
2020. máj. 31. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!