Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diszkalkulia. Segítség?

Diszkalkulia. Segítség?

Figyelt kérdés
Már 100 % hogy az vagyok de anya nem akar elvinni vizsgálatra mert.azt mondja hogy csak lusta vagyok... viszont papír nélkül meg fogok bukni matekból! Vagy ha valahogy sikerül átjutnom akkor érettségin vérzek el! :( Mit tehetnék? 15/L

2014. jan. 7. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy 100% az vagy, vagy sem csak szakorvos tudja megmondani nem a Google.

A diszkalkuliának vannak egyéb jelei is nem csak az, hogy nem megy a matek. Pl rossz időérzék, tájékozódási, térképolvasási zavarok. Ráadásul elsősorban baleset miatt alakulhat ki illetve örökletes lehet. Persze vannak kivételek.

2014. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen igen tudom... bocsi hogy nem írtam az előbb .. barátnőm is diszes és nemrég ment el vizsgálatra. amúgy tudom én nem mondhatok 100% ot de ugyanazok igazak rám is mint rá. pl nem tudok térképet olvasni belezavarodok az analóg órába nem látom át a menetrendet meg az ilyen dolgokat a szolfézs sem ment soha sokszor összekeverem a balt meg a jobbot meg amikor a tanár magyarázza a matekot értem csak elfelejtem ... bár tájékozódni nagyon tudok... az hogy lehet?
2014. jan. 7. 16:25
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Úgy, hogy lehetséges, hogy mégsem vagy diszkalkuliás.
2014. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben beszélj még egyszer anyukáddal, ha nem hoz eredményt akkor irány a matektanár, osztályfőnök. Ők is javasolhatják a vizsgálatot és az ő szavukat talán komolyabban veszi anyukád is.
2014. jan. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!