Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha végrendeletben engem...

Ha végrendeletben engem jelölnek meg mint kedvezményezett közjegyzőnél, de nem vagyok vér szerinti leszármazottja a örökhagyónak, megtámadható-e ez az irat, és jár-e vér szerinti hozzátartozónak köteles rész?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, megtámadható, amennyiben a törvényes örökösöket nem tagadta ki az örökhaygó hivatalos formában, de ennek komoly feltételei vannak, pl az örökös az örökhagyó életére tört, köztörvényes bünözö, stb.

Amennyiben nincs jogilag is kitagadva, akkor jár neki a köteles rész, az a végrendelet nélküli örökség fele értéke.


Ha az örökhagyó, azt akarja, hogy a vagyona a tied legyen, akkor vagy eltartási szerzödést kell kötnie veled, vagy eladnia neked a vagyontárgyakat. Minden más megoldás (ajándékozás, végrendelet) megtámadható illetve érvényteleníthetö.

2014. jan. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt írod,a végrendelet nélküli vagyon fele. Tehát a végrendeletben foglaltak nem? Itt konkrétan egy lakásról van szó.Köszi a választ!
2014. jan. 10. 06:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jól érted.


Ha egy lakása van az örökhagyónak, akkor szabályos öröklés esetén azt a gyerekei öröklik.

Amennyiben végrendeletben rád hagyja, akkor a gyerekeknek csak afele lakás (ára) jár nekik köteles részként, azaz annak a fele, amit végrendelet nélkül kaptak volna.

Ugyanez érvényes minden vagyontárgyra illetve készpénzre is.

2014. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!