Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért választják az emberek...

Miért választják az emberek inkább a "fagyos" légkört, mint azt, hogy megmondják, ha bajuk van?

Figyelt kérdés
Többször tapasztaltam már, hogy egyeseknek kényelmesebb egy korábbi közvetlen stílusról "furcsán viselkedő" fagyos stílusra váltaniuk, mintsem letisztázzák, ha valami nem stimmel. A legtöbbször félreértések okozzák a fenti helyzetet. Nem egyszerűbb lenne venni a fáradtságot és megbeszélni? Szerintem a primitív flegma önző prosztók válasszák a fagyos légkört, de sajnos vannak ilyenek...
2008. júl. 16. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nem egyszerűbb lenne venni a fáradtságot és megbeszélni?"


hát, szerintem fáradtságot venni nem egyszerűbb. Néha talán hasznosabb, de nem egyszerűbb.


Mindazonáltal nem értek veled egyet. Az, hogy kiosztja, rendreutasítja az ember a másikat, mert a legtöbb ilyen helyzetben arról van szó, hogy az egyik szereplő olyat engedett meg magának, ami már nem fér bele a másik lelkivilágába, nem mindíg kifizetődő.


Mondok egy példát:

Hiába tegeződök össze valakivel, legyen az akár egy huszonéves kis picsa, dolgozzon akár annál a multinál, ami a cégem legnagyobb megrendelője, azért nem köszönjön úgy nekem, hogy "Maga már megint itt rontja a levegőt?".

Lett volna értelme kiselőadást tartani neki arról, hogy míg nem terelgettünk együtt disznót, addig azért ezt így nem kellene? Szerintem nem. Ritkán beszélünk telefonon, ritkábban találkozunk, maradunk azóta a magázódásnál. Ja, és tegeződni is csak azért tegeződtünk, mert egy idióta amerikai cégről van szó...

2008. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán több okra is visszavezethető az ilyesfajta magatartás,pl. nem akar szembesűlni magával a problémával,vagy nem képes konfliktus helyzetet kezelni,esetleg nem tud vesziteni,sőt bocsánatot kérni sem,vagy egyszerűen(bár betegesen ugyan),de szereti sértve érezni magát.
2008. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyetértek a kérdésfeltevő véleményével, igen, ezek az emberek valóban "primitív flegma önző prosztók". A jellemzést még kiegészíteném a gyáva, jellemtelen és gerinctelen jelzőkkel is. Az ilyen embernek csak akkor van nagy szája meg véleménye, ha a másik (akiről szó van) nincs ott, ilyenkor általában ő a hangadó. Aztán ha ott van az, akivel problémája van, akkor meg kussol meg kétszínűsködik. Az ilyeneknél én egyből rá szoktam kérdezni, hogy mondja meg, mi baja van. Persze általában nem mondja meg, úgy tesz, mintha nem lenne semmi. Ez azért van, mert beszari és gerinctelen. Sokkal egyszerűbb pedig megmondani. Lehet, hogy a másik ember nem is tudja, mi bajunk vele (elvégre senki nem gondolatolvasó), az emberi kommunikáció eszköze a beszéd (ugyebár ez emelte ki az embert az állatvilágból + a gondolkodás, bár ezek alapján elég sok ember még igazából állat szintjén van). Az előző hozzászóláshoz: lehet, hogy a huszonéves picsa egyszerűen elfelejtette, hogy összetegeződtek, és tiszteletet akart adni az idősebbnek a magázódással. (Nekünk, huszonéves picsáknak néha elég nehéz eldönteni, hogy kit tegezzünk és kit magázzunk, velem is előfordult már, hogy rámförmedt egy hatvanéves asszony, hogy miért nem tegezem, azt sem tudtam, mi van, engem anno még úgy neveltek, hogy az idősebbeket magáznunk kell.) Ennyit kellett volna neki mondani: "Figyelj, nem emlékszel, hogy múltkor összetegeződtünk?" Ennyit, és nem többet (nem csak bunkó stílusban, a másikat leordítva lehet megmondani a véleményünket). És nem lenne se sértődés, se fagyos légkör Lehet, hogy szerencsétlen huszonéves picsa azt sem tudja, hogy a hozzászólónak mi baja van vele - ha meg a csaj bunkó volt vele, és azt mondta neki, hogy rontja a levegőt, egyből rákérdezhetett volna, hogy ezt hogy képzeli. Ha nem kérdezte meg, azt az üzenetet küldte a huszonéves picsának, hogy vele bárhogy beszélhet, úgysem fog visszaszólni neki.
2008. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akiknek egyszerűen nem lehet értelmesen megmondani, ha valami bajunk van velük, mert arra olyan választ kapunk, hogy megemlegethetjük.

Sajnos, saját tapasztalat, amikor a volt barátomnak először kultúráltan és értelmesen megmondtam, hogy mi a problémám vele, olyan mocskolódást zúdított rám, hogy szó szerint lefagytam a döbbenettől. Ez később is megismétlődött, úgyhogy egy idő után már meg sem mertem próbálni, hogy érvényesítsem az igazamat, és inkább mély hallgatásba burkolóztam, ha valami bántott. Persze, ebből nem is lett normális kapcsolat, de ez már más kérdés.

2008. júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!