Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2014-ben A szocpol-ra ki...

Fruzsina1997 kérdése:

2014-ben A szocpol-ra ki jogosult?

Figyelt kérdés

Azaz van életkorhatár?Valahol azt olvastam,hogy igen 35 év,

Nálunk én kevesebb vagyok mint 35,de a párom betölti jan 22-én a 35-t akkor csak addig vagyunk jogosultak felvenni a gyerekek után?Vagy mindkét félnek be kell tölteni ahhoz a 35-t amikor már nem tudja igényelni?


2014. jan. 13. 09:41
 1/5 anonim válasza:
2014. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a linket de nekem nem igazán egyértelmű ez a rész:

A támogatásra jogosultak a 35 év alatti házasok, legalább 1 éve egy háztartásban élő élettársak.


Az élettársra vonatkozó rész érdekelne engem,hogy ott nincs életkor szabályozás?

2014. jan. 13. 13:56
 3/5 anonim válasza:
Szerintem ott is érvényes,hogy 35 év alattinak kell lennetek.És gondolom itt az is fontos,hogy bejegyzett élettársi kapcsolat legyen(mert ez igazolható).Mert mondani bárki tudja,hogy 1 éve élettársak,miközben lehet,hogy csak 2 hónapja.Érted?!De szerintem az a biztos,ha utána érdeklődsz,pl.valamelyik banknál.Mert lehet,hogy én tudom rosszul.
2014. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is úgy gondolom, hogy élettársi kapcsolatnál is vizsgálják az életkort. Szerintem a közös háztartásban élést közös lakcímmel tudjátok igazolni.


Viszont az engem is érdekelne, hogy mindkét felet vizsgálják-e, mert nekem még odébb van a 35, de a férjem pont annyi...

2014. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nálunk annó kellett volna valamihez és az anyakönyvi hivatalban azt mondták, hogy bejegyzett élettári viszony az egyneműekre vonatkozik, mi lakcímkárnyával igazoljuk
2014. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!