Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi van ide írva? Ki tudja...

Mi van ide írva? Ki tudja elolvasni?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 18. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

"Kedves barátom,

Ezzel a néhány sorral szeretnék nagyon sok boldogságot és egészséget kívánni. Remélem hamarosan találkozunk.

Vigyázzatok magatokra!

Üdvözlettel:

Mari és Lajos"


Tudsz mondani az írásról többet? Érdekesnek tűnik.

2014. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy sikerült megfejtened, de gratulálok hozzá, nekem nem sikerült, pedig sokat töprengtem rajta. Van még egy ilyen rövid levélke. Nem lenne kedved azt is megfejteni?

Túl sokat nem tudok róla, egyfajta gót írás azt hiszem. A sváb falvakban, sváb iskolákban a 19-20. században így tanultak írni. Akik ezt írták, a 20. szd. első felében lettek idetelepítve Németországból, egy kimondottan "ungarndeutsch" iskolába jártak, így tanultak meg írni, nekik ez a normális. A kiejtésük, mind a német, mind a magyar, hasonlóképp érthetetlen.

2014. jan. 18. 23:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem a betűket próbálod értelmezni hanem ránézel a szavakra, jellegzetes formákat lehet látni (képolvasás). Ha a képből megvan a szó, akkor a betűit is megismered és utána más hasonló írású betűvel össze lehet egyeztetni.

Ennél a szövegnél külön segítség hogy egy "sablon" tartalma van, azaz bizonyos aforizmákat anélkül is kiegészíthetsz fejben hogy el kellene olvasni.


Kívánni a boldogság mellett például egészséget szoktak. Az "egészség" a mostani írásképhez képest már nagyon torz és értelmezhetetlen, de ha a gondolatmenetbe illeszted akkor betűnként végül össze lehet rakni. (Régen az "S" betű a mai "t"-re hasonlított áthúzás nélkül, ez is egy támpont).

Legalábbis én csak ezt csináltam, összeolvastam a felismerhető szavakat, majd kipótoltam egy lehetséges megoldással, utána ellenőrizve ezek beleillettek (illetve a betűk alakja ezt igazolja is).


A "z" betű a sor alá nyúlik és hurkolva van mint a "g".

A "g" szét van tagolva és olyan mint az "oj".

A "h" olyan mint a mai "f".

A "d" és a "k" jellegzetes.

stb...


Hátha ezek segítenek neked is a másik szövegnél, de ha nem menne akkor linkeld be vagy küldd el és megpróbálom azt is.

2014. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!