Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Licsi növényből lehet e...

Licsi növényből lehet e bonsait készíteni?

Figyelt kérdés

Tavaly vásároltam licsit, és kihajtattam a magját, mivel utánajártam a növénynek megtudtam hogy 10-12 méter magasra is megnő, de a hideg klímát nem igazán szereti, ezért télen bent kell tartani, ezért jött az ötletem, hogy bonsait kéne belőle csinálni, ilyet viszont még sose csináltam. Ezért szeretnék segítséget kérni a témában, ha tudtok valami jó könyvet vagy jó tanácsot, hogyan csináljak a kis licsieimből bonsait, nagyon hálás lennék!

Előre is köszönöm!



2014. jan. 24. 14:11
 1/1 sokk kérdés válasza:
Igazából amelyik növény birja a viszametszést, abból lehet bonsait csinálni-persze némi túlzással. Persze vannak növények amikből bonsait lehet csinálni, és vannak amiket ládába nevelünk viszavágunk, és bonsainak nevezünk. Nekem van egy több mint 30 éves citromfám, amit egy ládában nevelek. Mondhatjuk rá, hogy órás bonsai, mivel elég nagy de mindig megmetszem és formázgatom. Ám a bonsai lényege, hogy egy "fiatal" fának olyan kinézetet varázsoly mintha nagyon idős lenne. Egy szóval a licsit tarthatod úgy mint én a citromfát, és még termést is hozhat, de ettől függetlenül nem kell bonsait nevelned belőle.
2014. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!