Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy csináljon magáról normáli...

Hogy csináljon magáról normális fotót az, aki egyáltalán nem fotogén?

Figyelt kérdés
A valóságban nem vagyok csúnya, de sajnos a fényképeim borzalmasra sikerülnek.Mindegy, hogy telefonon, digitális fényképezőn, vagy hagyományos fényképezőn készülnek!Amit a tükörben látok az teljesen más, mint ami a képen lesz!A beállítás, a smink, semmit nem segít, már mindent kipróbáltam, de ezerből egy kép esetleg, amire azt mondhatom, hogy elég jó.Most van egy mobil, aminek elől is van kamerája, tehát jól látom, mit fotózok, hogyan állok be és még így sem jó!Belenézek a kamerába és látom, hogy jó a beállás, a fények, minden és mikor a kattintom, ismét az van, hogy egy torz, kancsi, ráncos, pattanásosnak tűnő alak van a fotón, aki nem igazán hasonlít rám!Egyszerűen nem értem, miért van ez!Nem vagyok ráncos, nincs bőrhibám, legalább is, elenyésző, de a fotón mégis úgy látszik!Ha világos helyiségben vagyok, akkor szinte világít a fotón a fejem, ha meg sötétebb helyiségbe, akkor szürkének "hangyásnak" mutatja az arcom a kép.Még szerencse hogy a tűrhetőbb képeken némi retusálás után viszonylag hasonlítok valódi önmagamhoz.Esetleg tudtok valami trükköt?Vagy okot tudtok mondani, miért lehet ez?
2014. jan. 24. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos, tökéletesen jellemeztél engem is. Dettó ugyanez vagyok én is. Tudod milyenek a használható (de akkor sem az igazi) képek rólam? Ami nincs "megrendezve", tehát valaki csak úgy "lekapott".

Én amúgy arra szoktam fogni azt, hogy sz_rul nézek ki egy fotográfián, hogy nem szeretem, ha fényképeznek, és ez át is jön a képekre.

2014. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha te magad fogod a gépet/telót, akkor fellép egy jellemző optikai torzulás (ennyit elég tudnod róla) ami garantálja, hogy nem fog tetszeni a kép. Kérj meg valakit, hogy pár méterről, közepes zoom állással kapjon le, mindjárt más lesz az eredmény.
2014. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2.válaszoló.Értem, de például lányom is magáról készíti a képeket és neki a legtöbb jól sikerül és sokan mások is jó fotókat készítenek magukról.Nálam viszont jellemző a torzulás.Ez egyénfüggő is, van hogy van ez?De megfogadom a tanácsot, mást kérek meg, mert már feladtam..

2014. jan. 25. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy szép portréhoz megfelelő pózok, fények, gépbeállítások, technikai háttér, hangulat és más egyéb fényképész szaktudás kell. Ha ezekből egyikhez sem értesz, akkor megvan a válasz :-). Talán Te szépnek látod más "selfie" képeit, de sajnos én nem sok ilyet tudok, a valóban jó képeket fotósok készítik, nem mobillal.

Egy valódi portréfotós jellemzően 1-2 évig tanul, majd legalább 100-200 embert lefotóz, itt indul a szakma és akkor még csak kezdő szinten van.

Miért vagy pattanásos? Rossz irányból, rossz minőségű fényt kap az arcod és rossz szögből fotózod magad.

A hangyák a képzaj miatt vannak, a túl világos fej túlexponálási hiba, a háttér miatt mellémér a gép.

Nem értem a retust, ha már ennyi energiát beleteszel, miért nem mész el egy fotóshoz? Ma már egy ócskább cipő áráért megkapsz pár kifogástalan portrét, értelmetlen otthon szenvedni ezzel - szerintem.

Sok-sok portrét csináltam már, a fentiekkel elég jól tisztában vagyok, de magamat nem tudom jól fotózni, sajnos ez nem megy ilyen egyszerűen.

2014. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!